Finans, Muhasebe, Vergi...
Diğer Gündem

Türkiyedeki dinamizm Swatchu büyüledi, dünyada eşi yok dedi

http://www.uhren-patz.de/_bilder/logos/swatch_bijuoux_104x54.gifDünyanın en büyük saat üreticilerinden Swatch Group’un amiral gemisi Swatch, Türkiye’de bir lokasyonda birden fazla mağaza açabilmenin keyfini yaşıyor.

Swatch Bijoux’un Başkanı Virginie de Geoffroy "Beyoğlu’nda iki mağaza var; üçüncüyü açmayı düşünüyoruz. İstinye Park’ta da ikinciyi. Dünyanın başka hiçbir yerinde bu olmaz. Ülkenizdeki dinamizm insanı büyülüyor" dedi. 

DÜNYANIN en büyük saat üreticilerinden Swatch Group’un amiral gemisi markalarından Swatch Türkiye’de bir lokasyonda birden fazla mağaza açabilmenin keyfini yaşıyor. Dünyanın hemen her ülkesinde faaliyetleri olduğunu anlatan Swatch Bijoux’un Başkanı Virginie de Geoffroy, "Türkiye’de hem caddelerde hem de alışveriş merkezlerinde iyi noktalarda mağazalara sahibiz. İstiklal Caddesi’nde iki mağazamız var ve üçüncüsünü açacağız. İstinye Park’taki mağazamıza bayıldık. Çok da iyi iş yapıyor ve ikinciyi düşünüyoruz. Kiosk da olabilir. Türkiye’de bazı noktalarda inanılmaz potansiyel var. Aynı lokasyonda birden fazla mağaza açılabiliyor. Dünyada bunun örneği yok" dedi.

Hedef 100 mağaza

2008 sonunda Türkiye’de 75 mağaza sayısına ulaşmayı planlayan Swatch’un hedefi iki yıl sonra 100 mağazaya sahip olmak. Geoffroy, "Türkiye’deki büyüme çok dikkatlice ve iyi incelemelerin ardından yapıldı. Her ülkede aynı kurallar geçerli değil. Türkiye’de uzun yıllardır faaliyetteyiz ve her yıl büyük başarı sağladık. Marka temsili çok iyi düzeyde. Satış performansı ve marka bilinirliği harkulade. Distribütörümüz Eren Holding, dünyada sahip olduğumuz en iyilerden" diye konuştu.

Dinamizm büyülüyor

Virginie de Geoffroy, Türkiye pazarına ilişkin olarak ise şu değerlendirmeleri yaptı: "Ülkenizdeki dinamizm insanı büyülüyor. Her geldiğimde büyük bir değişimle karşılaşıyorum. Şaşırtıcı bir gelişim var. Türkiye’de tüketicinin daha talepkár olduğunu görüyoruz. Tüm büyük şehirler güçlü ekonomisi olan bir ülke izlenimi veriyor. Avrupa gibisiniz ama sizde biraz da egzotizm var. Doğu ve Batı’nın buluştuğu köprü Türkiye’de güçlü bir kültür hakim. Türkiye sınırlı sayıda üretilen, fiyatları daha yüksek olan saatlerimizi en çok sattığımız ülkelerden. Swatch fanatiklerine özel, provokatif saatler yapıyoruz ve her defasında Türkiye’de iyi satıyoruz. Asesuvarların ciro içindeki payı yüzde 15-20 ve Türkiye aksesuvarların çok ilgi gördüğü bir ülke."

13 bin satış noktası

25’inci yılını geride bırakan Swatch hemen her ülkede bulunuyor ve dünyada 13 bin satış noktasına sahip. Swatch Group; Breguet, Blancpain, Glashütte Original, Jaquet Droz, Leon Hatot, Omega, Tiffany & Co., Longines, Rado, Union Glashütte, Tissot, ck watch & jewelry, Balmain, Certina, Mido, Hamilton, Swatch, Flik Flak, Endura ve Tourbillon olmak üzere 20 markaya sahip. Virginie de Geoffroy, dünyanın en büyük saat üreticisi olan Swacth Group’un, İsviçre saat endüstrisine büyük katkı sağladığını söylüyor.

1 milyon saati geçeriz

SWATCH geçen yıl İsviçre’de büyük bir etkinlikle 333 milyonuncu saatin üretimini kutlamıştı. Türkiye’de distribütörlüğünü aldıklarından buyana 500 binden fazla Swatch saat sattıklarını anlatan Eren Holding Perakende Grubu Genel Müdürü Mehmet Eren, "Bir kaç yıla kadar bu sayı 1 milyonu aşar. Akmerkez’de mağazamız vardı ama Kanyon ve Astoria’da da açtık. Akmerkez de hálá duruyor ve iyi iş yapıyor" dedi.

Büyümenin keyfini çıkarıyoruz

VIRGINIE de Geoffroy, 2008 yılını ise şöyle değerlendirdi: "2008 için zor bir yıl diyorlar ama biz büyümenin keyfini çıkarıyoruz. Swatch Group 2006’da 5 milyar İsviçre Frankı olan cirosunu 2007 yılında 6 milyar İsviçre Frankı’na çıkardı. Türkiye’de bu yıl yüzde 20 büyüme bekliyoruz. Global olarak da aynı patikada kalmayı planlıyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Hurriyet 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir