Finans, Muhasebe, Vergi...
Diğer Gündem

Türkiye Bilişim Derneği’nin Bilişim’07 Etkinliği

Türkiye Bilişim Derneği'nin (TBD) düzenlediği Bilişim'07 etkinliği, 14-16 Kasım tarihlerinde "Ufkun Ötesi" sloganıyla Ankara'da gerçekleştirilecek. 

TBD Başkanı Turhan Menteş, Bilişim'06'da işlenen "Ortak Akıl" kavramıyla oluşturulan fikirlerin Bilişim'07 etkinliklerinde "Ufkun Ötesi" sloganıyla daha da ileriye taşınacağını kaydetti. Menteş, "Türkiye, bilişim dünyasında ufkun ötesine hazırlanmalı. Hedef ve planlar uzun vadeli olmalı" dedi.

"Bilişim teknolojilerinde üretici, dünyada oyuncu ve lider bir ülke olmayı düşünüyorsak, 20 yıldan önceki planların çalışmayacağını öngörüyoruz. Dünyadaki örnekler de bu yönde" diyen Menteş, "Kısa vadeli çözümlerle bilişim dünyasında kullanıcı olmanın ötesine geçemiyoruz" diye konuştu.

Derneğin düzenlediği bilişim etkinliğinin ulusal bazda bilişim dünyasında değerlendirmelerin yapıldığı tek platform olduğunu ifade eden Menteş, "Biz bilişim dünyasının şu anki ve gelecekteki durumunu ortaya koyacağız, Türkiye'nin bu durumda yapması gerekenleri tartışacağız. Geleceğin şimdiden belirlenmesi amacıyla son üç etkinliğimizde 'geleceği yönetelim', 'Ortak Akıl' ve 'Ufkun Ötesi' sloganlarını kullandık. Bilişim'07'de bilişim rüzgârları Ankara'dan Türkiye'ye esecek" dedi.

Tüm tarafları buluşturacak

Bilişim'07 etkinliği kapsamında "24. Bilişim Kurultayı", "10. Bilişim Teknolojileri Işığında Eğitim Kongresi" ve "2. Spor ve Bilişim Kongresi" ana etkinlikleri yapılacak. Kurultay, kamu ve özel sektör bilişimcileri, akademisyenler, uluslararası uzmanlar, işadamları, sanayiciler, meslek kuruluşları ve son kullanıcıların katılımıyla gerçekleştirilecek.

Kurultay kapsamında; akademik bildiriler, teknolojik ve uygulama bildirileri, AB Bilişim Bakanları Paneli, Bilişim STK'ları paneli ve CEO Forumu ile davetli konuşmacılardan oluşan oturumlar düzenlenecek.

"Bilgi Teknolojileri Işığında Eğitim" etkinliği kapsamında akademik ve teknolojik bildiriler, paneller ve yarışmalar yapılacak. Spor ve bilişim birlikteliğinde ise amaç fırsat ve yatırım imkanlarının ortaya çıkarılması olacak.

Etkinlik kapsamında ayrıca sektörel çözümlerin tartışıldığı özel oturumlar, firma ve ürün tanıtımları, paneller ve son gelişmelerin tartışılacağı özel günler yer alacak. Yine bin 300 metrekarelik bir alanda teknoloji sergisi düzenlenecek.

Kaynak: Dünya Gazetesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir