Finans, Muhasebe, Vergi...
Şirket Haberleri

Rekabet ve Yeni Ürün: Mey İçki’den Mest Rakı

Alkollü içki pazarının rekabete açılması ile çeşitli ürünler piyasaya sürülmeye devam ediyor. 

 Mey İçki, kuruluşunun 3. yılına özel bir ürünle giriyor. Monosepaj rakıyı tüketicilerine sunan Mey İçki, yeni markası Mest ile rakı pazarına hareketlilik getirecek. Sadece tek çeşit üzüm cinsinden yapılan Mest Rakı, bu özelliğiyle üzümün kendine has yumuşak tadı ve aromasını başka hiçbir rakıda olmadığı kadar özel bir şekilde ortaya çıkarıyor.

Türkiye’nin en büyük alkollü içkiler üreticisi Mey İçki, ürün ailesini genişletmeye devam ediyor. Mey İçki, kuruluşunun 3. yılına özel olarak, tüketicisine rakıda üzümü seçme şansı tanıyan çok özel bir ürün sunuyor. Mest’in yaş üzümden yapılan iki çeşidi bulunuyor: Mest Misket ve Mest Sultaniye. Tüketici ilk defa rakıda istediği üzüm tipini seçebiliyor. Mest Sultaniye, Denizli yöresinin sultaniye üzümlerinden, Mest Misket ise İzmir yöresinin meşhur misket üzümlerinden üretildi, bu ürünlerin tadı ve kokusu için özel işlemler yapıldı.

Farklı beklentilere cevap vermek ve rakı pazarında değişik alternatifler yaratmak amacıyla iki varyantta hazırlanan Mest yemeklerle birlikte içilebileceği gibi, aperatif olarak da öneriliyor.

Mest Rakı, bu içim özellikleri ve kalitesinin yanı sıra Fransa’da özel olarak üretilen şişesiyle de farklılık yaratıyor. Mest, turkuaz-yeşil renk dalgalarının bulunduğu uzun şişesi üzerindeki üzüm desenleriyle de şık ve zarif bir görünüm sergiliyor.

Türk halkının çok iyi bildiği bir içkiyi farklı bir lezzetle sunan Mey İçki, Mest ile tüketiciye daha çok seçme şansı tanıyor. Üretimde kullanılan üzüm tipinin öne çıkmasını ve üzümün karakteristik özelliğinin hissedilecek olması sebebiyle rakı piyasasına apayrı bir yaklaşım getirecek olan Mest, bu özelliğiyle rakıya şarapta olduğu gibi gurme bir yaklaşım getiriyor. 

Marketing Türkiye 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir