Finans, Muhasebe, Vergi...
Şirket Haberleri

Bisiklet Sürmek Motivasyon Kaynağı

Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı Steven Young’ın en sevdiği hobisi bisiklete binmek. Çocukluktan gelen bu alışkanlığını son 4 yıldır adeta tutku haline dönüştürdü. Bosch teknolojisine sahip elektrikli bisiklete yani e-Bike’a binen Young, “Motosiklet gibi değil tabii, yine sürekli pedal çeviriyorsunuz” diyor ve şöyle devam ediyor: “Elektrik kısmı yokuşa geldiğinizde ya da zorlandığınız zaman size destek veriyor. Pedal çevirmenizi kolaylaştırıyor. Sanki yokuşta değil de düzlükte pedal çeviriyor gibi oluyorsunuz. Yokuşta da çok rahat ilerleyebiliyorsunuz. Siz bir pedal çevirirken bisiklet de sizi dört kat destekliyor.”

Bisiklete arkadaşlarıyla binmeyi seven Young, hem sosyalleştiğini hem spor yapma imkanı yakaladığını ifade ediyor. Young’ın bisiklet sürerken 3 rotası var. İlki, yokuşları çıkarak ve etrafı gezerek gün geçirmesini sağlayan Büyükada. İkincisi, Beykoz’dan Riva’ya kadar gidip geldikleri Karadeniz’de kalan güzergah. Üçüncüsü ise Bostancı’dan başlayıp Pendik’e kadar gidip geldikleri rota. Ayda bir kez bu rotalardan birinde bisiklete bindiklerini ifade eden Young, bisiklete binmenin neden tutku haline geldiğini şöyle anlatıyor: “Hafta içi ofiste, uçakta, otelde, toplantıda yani sürekli iç mekanlardayız. Kendinizi dışarıya attığınız zaman nefes alıyorsunuz. Yeni haftaya daha iyi başlıyorsunuz. İş hayatımızla özel hayatımızı dengelememiz gerekiyor. Zinde kalabilelim, zenginleşelim ve görüş açımız değişsin diye işin dışında bir uğraşımız mutlaka olmalı. Bisiklet size egzersiz
yaptırıyor. O bisikleti sürerken birçok kasımız çalışıyor. Bisiklet vücudumuzun sağlıklı olmasını sağlıyor. Sağlıklı vücut demek sağlıklı kafa demek.1,5-2 saat kapalı bir mekanda spor yapmaktansa bu şekilde hafta sonunuzu değerlendirirseniz çok faydasını görürsünüz. Ayrıca arabayla gezerken göremediğiniz yerleri bisikletle keşfedebiliyorsunuz. Tüm bunlar bana büyük bir motivasyon kaynağı oluyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir