Finans, Muhasebe, Vergi...
Şirket Haberleri

Adnan Polat’ın Ege Seramik Şovu

http://www.transferbulteni.com/wp-content/uploads/adnan_polat.jpgGalatasaray'ın yeni başkan adayı Adnan Polat'ın borsadaki şirketi Ege Seramik'in şovu devam ediyor. 

Hisseler son iki günde yüzde 39.4 değer kazanırken, getiri sıralamasında da tepeye oturdu. Henüz iki gün önce 73.8 milyon YTL olan şirketin piyasa değeri de 100 milyon YTL'nin üzerine çıktı.

 

 

POLAT MI SERMAYE ARTIRIMI MI

Ege Seramik hisselerindeki hareket ilk etapta Adnan Polat'ın başkan adaylığına bağlansa da şirketin nakit sermaye artırımı ile ilgili açıklamasına da dikkat çekiliyor. Dün sabah Egeser'den yapılan açıklamada, şirketin sermayesinin 52.6 milyon YTL'den 75 milyon YTL'ye çıkartılacağı belirtilmişti. Sermaye artırımı için İbrahim Polat Holding ve Morgan Stanley, 1 Ykr'lik hisse için tam 2.6 Ykr ödeyecek. Yani bir yandan şirketin sermayesi artar ve piyasa değeri yükselirken, diğer taraftan hissedarların cebinden herhangi bir para çıkmamış olacak.

Ancak uzmanlar, yatırımcıları gerçekleşen sert fiyat hareketlerine karşı uyarıyor. Hisse senetlerinde çok kısa sürelerde yaşanan böyle sert yükselişlerin ardından düşüşlerin gelebileceğine dikkat çeken uzmanlar, alım satım kararlarının mali tablolara göre verilmesi gerektiğini belirtiyor. 

ARSAN'DA NE OLMUŞTU?

2000 yılında Beşiktaş'a başkan olan Arsan Tekstil'in sahibi Serdar Bilgili, Mart 2002 tarihinde başkanlık için Hasan Arat'la büyük bir yarışa girdi.

Bilgili'nin yeniden başkan seçileceği ve bunun şirketini olumlu etkileyeceği yönünde bir söylenti yayanlar Arsan hisselerinde tarihi bir çıkış yaşattı. 7 Şubat 2002'de 1.07 YTL olan Arsan hisseleri seçimin yapıldığı 31 Mart 2002 tarihinde 2.07 YTL'ye çıktı. Bilgili'nin yeniden başkan seçilmesinin ardından Arsan hisselerinde tırmanış sürdü ve hisseler 8 Kasım 2002'de 14.50 YTL'ye kadar çıktı. Yani Arsan hisseleri 9 ayda yüzde 1.255 yükseldi. Ancak 8 Kasım'dan sonra sert düşüş başladı ve Arsan hisseleri yeniden 1.20 YTL seviyelerine kadar indi.

 

Kaynak: Hurriyet 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir