Finans, Muhasebe, Vergi...
Diğer Gündem

Ünlü emlakçı Trump, Avrupa’ya ilk adımını İstanbul’dan atıyor

ABD'li emlakçı Donald Trump'ın iki kule ve lüks alışveriş merkezinden oluşan Trump Towers projesi, Doğan Ailesi, Taşyapı, Trump Organization ve Yeşil İnşaat ortak projesi ile Mecidiyeköy'de yapılıyor. Proje 2010'da bitirilecek. 

http://www.smh.com.au/ffximage/2005/05/19/trump_wideweb__430x292,1.jpg

 
Dünyanın önemli kentlerinde lüks yatırımlara imza atan ünlü ABD'li emlakçı Donald Trump Avrupa'ya ilk adımı İstanbul'dan atıyor. İki kule ve lüks alışveriş merkezinden oluşan Trump Towers kompleksi, Şişli'de yükselecek.
Başta ABD'de New York, Las Vegas, Chicago, New Orleans olmak üzere Dubai, Honolulu ve Panama City gibi şehirlerde kendine özgü lüks konseptiyle farklı bir yaşam tarzı sunan Trump Towers, Doğan Ailesi, Taşyapı, Trump Organization ve Yeşil İnşaat ortak projesi ile gerçekleştirilecek.
Biri ofis, diğeri rezidans olarak projelendirilen iki kule ve büyük bir alışveriş merkezinden oluşacak Trump Towers projesinin ilk adımı, New York Trump ofisinde yapılan imza töreni ile atıldı. Törene Trump Organization adına, Donald J. Trump ve kızı Ivanka Trump, Doğan Ailesi adına Mehmet Ali Yalçındağ, İlder Tokcan ve Barbaros Çağa, Taşyapı adına Emrullah Turanlı ve Trump Organization'ın Türkiye lisansörü olan Yeşil İnşaat adına Engin Yeşil ve Burak Duruman katıldı.
Şişli'ye bağlı Mecidiyeköy'de inşaatı süren ve mimari projesi Brigitte Weber Mimarlık tarafından hazırlanan Trump Towers İstanbul – Şişli'nin inşaat projesi Taşyapı tarafından yürütülüyor. Tamamlandığında çeşitli büyüklüklerde lüks rezidans ve ofis üniteleri ile lüks bir alışveriş merkezinin bulunacağı Trump Towers, sinema salonları, dünyaca ünlü güzellik ve fitness merkezleri, restoranlar ve kafeleri ağırlamaya hazırlanıyor.
 
Büyük katma değer getirecek
Yaklaşık 23 bin metrekarelik alan üzerinde özel konseptli bir proje olarak yükselen Trump Towers İstanbul-Şişli'nin, 2010'da tamamlanarak hizmete girmesi planlanıyor. İmza töreninde yaptığı açıklamada, Trump Towers'ın İstanbul'un uluslararası marka tanımına büyük katma değer getireceğini söyleyen Mehmet Ali Yalçındağ sözlerini şöyle sürdürdü: "Trump Towers'ın artık İstanbul'da da yükseleceğini bildirmekten gurur duyuyoruz. Uzun süredir yoğun ve titiz çalışmalar sürüyor. Tüm dünyada yapıtları; kalite, prestij ve lüks kelimeleri ile tanımlanan Trump adına yakışır bir mimari proje, yüksek inşaat standartları ve doğru konumlandırılması için Taşyapı yetkilileri ile birlikte mimarlarımız ve Trump ekibi yoğun bir çalışma süreci geçirdiler. Global turist ziyaret merkezine dönüşme yolunda hızla ilerleyen ülkemizin bu önemli şehrinin her geçen gün hakettiği marka değerine ve uluslararası itibara bu gibi önemli yatırımlarla ulaşacağına inanıyoruz. Trump Towers'ın İstanbul'un uluslararası marka tanımına büyük katma değer getireceği kesindir."
 
Çok büyük başarılara ulaşacak
İstanbul projesinin Trump Organization'un Avrupa'da ilk girişimi olduğunu vurgulayan Donald J. Trump ise "Avrupa pazarına, İstanbul gibi tarihi bir şehirde yükselecek Trump Towers ile girmekten dolayı heyecanlıyız. Trump Organization'ın, yüzyıllardır dünya tarihinin merkezi olmuş bir şehir olan İstanbul'dan Avrupa'ya açılıyor olmasını çok anlamlı buluyoruz. Bu büyüleyici şehirde bu önemli projenin çok büyük başarılara ulaşacağına eminiz" dedi.
Projenin yüklenicisi Taşyapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı ise "Taşyapı olarak imza attığımız her projenin modern Türkiye'ye yaraşır bir prestij sembolü olması için çalışıyoruz. Kalite, lokasyon ve güvenilirlik ilkemizden ödün vermeden sürdürdüğümüz çalışmalarımız Taşyapı markasının başka ülkelerden, hatta Atlantik ötesinden bile duyulmasını sağlamıştır. Bu bağlamda, Taşyapı, Trump, Yeşil ve Doğan Ailesi işbirliği ile yükselecek olan Trump Towers sadece Şişli'nin değil, Türkiye'nin en farklı ve ayrıcalıklı yapılarından biri olacaktır" dedi.
Trump Organization'un Türkiye Lisansörü Yeşil İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yeşil de "Uzun araştırmalardan sonra Trump Towers'a İstanbul'da uygun bir lokasyon bulmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu projenin İstanbul'a layık olduğu Trump kalitesini ve şehrin hakettiği değeri sunacağına inanıyoruz" dedi.
 
Towers'da 398 daire bulunacak
Brigitte Weber Mimarlık tarafından projelendirilen Trump Towers İstanbul-Şişli'de biri ofis, diğeri rezidans olarak projelendirilen 35'er katlı iki kule bulunuyor. Bir alışveriş merkezinin de yer alacağı Trump Towers'da farklı büyüklüklerde toplam 398 daire olacak. Alışveriş merkezi, 4 katlı alışveriş merkezi, fitness salonu, restoranlar ve kafelerden oluşuyor. 244 bin 428 metrekare toplam inşaat alanına sahip proje, 2 bin 800 araçlık 6 katlı kapalı otopark alanına da sahip.
 
Lansman partisi 19 Nisan'da
Trump Towers İstanbul Şişli projesinin lansman partisi, 19 Nisan'da İstanbul'da yapılacak. Doğan, Taşyapı, Yeşil ve Trump ailelerinin ev sahipliğinde düzenlenecek gecede; Türkiye'den ve yurtdışından katılımcılar yer alacak. Donald J. Trump'un kızı Ivanka Trump'ın da bizzat katılacağı VIP parti, Hilton Convention Center'da yapılacak. Geceye yaklaşık bin kişinin katılımı bekleniyor. 1960'lı yılların New York Jazz Club'u teması ile hazırlanan gecede The Rat Pack Revue Tribute Show ile Demet Tuncer sahne alacak.
 
Kaynak: Referans 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir