Finans, Muhasebe, Vergi...
Şirket Haberleri

Yaşar Holding 65 Yaşında

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, kuruluşunun 65. yıldönümü dolayısıyla Yaşar Üniversitesi’nde düzenlenen törende “Yeni iş kurmanın güçlüklerini yaşadık. Ama değerlerimiz bizi hep en iyiyi yapmaya yönlendirdi. Şimdi de yarattığımız markaları nasıl dünyamızda daha fazla insana hizmet sunar hale getiririz diye çalışmalara devam ediyoruz” dedi.

6 bin 500 çalışanıyla Türkiye’nin en büyük ve köklü sanayi kuruluşlarından Yaşar Holding, 65’inci kuruluş yıldönümünü, Yaşar Üniversitesi’nde düzenlenen törenle kutladı. Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, konuşmasına, Yaşar Topluluğu’na emeği geçen herkese teşekkür ederek başladı. “Hiçbir zaman kaliteden taviz vermedik. Ülkemize birçok ‘ilk’i kazandırdık. Yeni iş kurmanın güçlüklerini yaşadık. Ama değerlerimiz bizi hep en iyiyi yapmaya yönlendirdi” diyen Yiğitbaşı, “Şimdi ise yarattığımız markaları nasıl daha fazla insana hizmet sunar hale getiririz, bunlarla ilgili çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz” dedi.
Çevresel ve toplumsal sorumluluklara da önem verdiklerinin altını çizen Yiğitbaşı, “Bu doğrultuda spora verdiğimiz destek, eğitim yatırımlarımız, arkeolojiye olan katkılarımızla Pınar Kido Resim Yarışması, Pınar Kido Çocuk Tiyatrosu ve DYO Resim Yarışması faaliyetlerimiz sürüyor” diye konuştu.

Büyümeye katkı
Yaşar Holding İcra Başkanı Mehmet Aktaş da, “Türkiye, dünyanın 16’ncı büyük ekonomisi. Bunda, devletin yanı sıra özel sektörün katkısı çok önemli. Özel sektörün lokomotif kuruluşlarından Yaşar Topluluğu da bu sürece çok önemli katkılarda bulunmuştur” dedi.

En büyük sermayelerinin tüketicilerinin güveni olduğunu belirten Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı törendeki konuşmasına, Yaşar Topluluğu’na emeği geçen herkese teşekkür ederek başladı. ‘Hiçbir zaman kaliteden taviz vermedik. Ülkemize birçok ‘ilk’i kazandırdık. Yeni iş kurmanın güçlüklerini yaşadık. Ama değerlerimiz bizi, hep en iyiyi yapmaya yönlendirdi’ diyen Yiğitbaşı, ‘Şimdi ise yarattığımız markaları nasıl dünyamızda daha fazla insana hizmet sunar hale getiririz, bunlarla ilgili çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz’ diyerek emeklerinin karşılığını en kısa sürede alacaklarına yürekten inandığını belirtti.

Kuruluşlarının çevresel ve toplumsal sorumluluklarına da önem verdiğini belirten Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, ‘Bu doğrultuda spora verdiğimiz destek, eğitim yatırımlarımız, arkeolojiye olan katkılarımız ile Pınar Kido Resim Yarışması, Pınar Kido Çocuk Tiyatrosu ve DYO Resim Yarışması faaliyetlerimiz aralıksız sürdürülmektedir.’ şeklinde konuştu. 6 bin 500 çalışanıyla Türkiye’nin en önemli istihdam yaratan şirketleri arasında bulunan Yaşar Holding’in İcra Başkanı Mehmet Aktaş ise ‘Türkiye’nin özel sektör liderliğindeki sanayileşme süreci ancak 1950’li yıllarda başladı. Kurucumuz ve Onursal Başkanımız Sayın Selçuk Yaşar böyle bir dönemde, Türkiye’nin yeniden inşası sürecinde sanayiyi geliştirme misyonuyla yola çıkmıştır. Türkiye ekonomisi, bugün gelişmekte olan ülkeler arasında çok önemli bir konuma ulaşmıştır. Gelinen nokta, gelecek açısından da ümit vericidir. Bugün dünyanın en büyük 16. ekonomisi durumuna gelmek, çok büyük bir başarıdır. Türkiye ekonomisi, son iki çeyrekte yüzde 10’un üzerinde büyüme gerçekleştirerek, dünyada en hızlı büyüyen ilk iki ekonomi arasında yer almıştır. Bu büyümede, devletin yanı sıra özel sektörün katkısı çok önemlidir ve özel sektörün lokomotif kuruluşlarından olan Yaşar Topluluğu, bu sürece çok önemli katkılarda bulunmuştur’ dedi.

1927 yılında Şeritçiler Çarşısı’nda Durmuş Yaşar tarafından açılan dükkanla temelleri atılan Yaşar Holding, kurucusunun mütevazi, dürüst, çalışkan, sabırlı, soğukkanlı ve ileri görüşlü kişiliğiyle daha o zamandan bilinen ve güvenilen bir kurum haline geldi. 1945 yılında ise babasından aldığı titizlikle, holdingin kurum kültürüne yön veren Selçuk Yaşar’ın ödünsüz çalışmasıyla bugünlere gelen Yaşar Holding, bugün 6 bin 500 çalışanı, 22 şirket ve 2 vakıf ile Türkiye ekonomisine yön veren şirketler arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir