Finans, Muhasebe, Vergi...
Şirket Haberleri

Volkswagen’dan Yeni Polo BlueMotion

 Akaryakıt fiyatlarındaki artışı göz önünde bulunarak otomobil üreticilerinin az yakan yada alternatif enerji kaynaklarıyla çalışan otomobilleri geliştirelerini kaçınılmaz hale getirdi. İşte bu çevre şartlarının ve değişen koşulların üreticleri nasıl etkilediğini ve üreticiler tarafından dikkate alınması gerektiğinin en güzel örneği…

Alman VW firması yenilikçi anlayışına dayanan yeni ürününü sundu. BlueMotion modeli, 100 kilometrede 3.9 litre mazot yakıyor. Artan akaryakıt fiyatları nedeniyle tasarruflu araçlar üretmeye öncelik veren VW'nin yeni modelinin fiyatı 15 bin 750 euro'dan başlıyor. Üç silindirli 1.4 litre TDI dizel motorlu otomobilin gücü 59 KW/80 PS. Maksimum hızı saatte 176 kilometre olan yeni Polo, hareket ettikten 12.8 saniye sonra 100 kilometre hıza çıkabiliyor.
 
Beş ileri düz vitese sahip olan araç İspanya Pamplona’da üretiliyor ve ilk aşamada , İsviçre, Avusturya ve Almanya gibi bazı Avrupa ülkelerinde pazara sunulacak.
Polo BlueMotion’ın 1800 d/d’de üç silindirli doğrudan püskürtmeli turbo dizel motoru 195 Nm azami tork değerine erişiyor ve bu değer 2200 d/d’ye kadar böyle devam ediyor. Diğer dikkat çekici veriler arasında ise 176 km/s’lik son hız ve 12.8 saniyede gerçekleştirilen 0-100 km/s hızlanmanın beraberinde getirdiği sürüş performansı ile yakıt tüketiminin azalması için değiştirilen şasi görünümü bulunuyor.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir