Finans, Muhasebe, Vergi...
Yönetim ve Organizasyon

Proje Yönetiminde Bilgi Paylaşımı

Vaktin gerçekten nakit olduğu sektörlerde otomatize süreçlerin önemi daha da ön plana çıkıyor. İnşaat şirketlerinin yapıları gereği birçok çalışan, periyodik dönemlerle süreçlerin içinde yer alıyor, malzeme temini gibi rutin işler defalarca tekrarlanıyor. Bu işlerin mümkün olduğunca otomatize edilmesi son derece önem kazanıyor. Örneğin çalışanların bordro işlemleri, yevmiye hesapları, gelen ve giden malzemelerin dökümlerinin tutulması, faturalama ve faturaların proje yöneticilerince onaylanma işlemeleri otomatize edildiğinde ciddi bir zaman kazanımı elde etmek mümkün.

Güven temelli uzun vadeli ilişkilerin kurulduğu ve yönetildiği sektörlerde iç ve dış iletişimi en iyi seviyede gerçekleştirmek hayati öneme sahip. Projelere ve süreçlere yönelik genel bilgilerin paylaşılması, kişilerin görevleri ve rolleri ile paralele içeriğe kolaylıkla erişebilmeleri, çeşitli hatırlatma, alarm uygulamalarının devrede olması çalışanlara işlerini daha iyi organize etme imkânı veriyor.

Dokümanların ortak bir merkezde paylaşılabilir biçimde tutulması, kontakt bilgilerinin kolay erişilebilir olması, zaman çizelgelerinin ve proje durum bilgilerinin ortak kullanıma açılması durumunda projelerin başarı ihtimali önemli ölçüde artıyor.

Kaynak: www.microsoft.com
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir