Finans, Muhasebe, Vergi...
Şirket Haberleri

Opet, Singapur yolunda

GENEL MÜDÜRÜ AĞCA, OFİS AÇACAKLARINI SÖYLEDİ

Genel Müdür Ağca, uluslararası petrol ticaretinin yeni merkezinin Singapur olduğunu söyledi.

Opet Genel Müdürü Cüneyt Ağca uluslararası piyasalarda petrol fiyatı hareketlerini de göz önünde bulundurarak Londra ofisinin yanı sıra Singapur'da da yeni bir ofis açmayı planladıklarını söyledi. Singapur'un dünya petrol ticaretinde yeni bir merkez haline geldiğini söyleyen Ağca, bu ofisin de temel olarak petrol ticareti ile ilgileneceğini belirtti.

 

Türkiye'de akaryakıt sektöründen bahsedilirken 35-40 milyar dolarlık bir pazardan söz edildiğini belirten Ağaca, "Opet 15 yılda yüzde 15 pazar payı almayı başardı. Müşteri memnuniyeti konusunda da 2 yıldır lideriz" dedi. 2008'de pazar paylarını yüzde 17'ye çıkaracaklarını söyleyen Ağca, şirketin ciro hedefinin de 6 milyar dolar olduğunu dile getirdi. Ağaca şöyle konuştu: " 2008 yılında Opet istasyon sayısını Türkiye'de 752'ye çıkaracağız. 2007 yılında 116 milyon dolar olan istasyon yatırımlarımıza hız vereceğiz.. bu yıl sonuna kadar 130 milyon dolarlık istasyon yatırımı hedefliyoruz."

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda BP ile İzmir Adnan Menderes ve Bodrum Havalimanı'nda Shell ile Antalya Havalimanı'nda Exxon Mobil ile operasyonel ortaklık anlaşması imzalayan Opet, jet yakıt satışı da yapacak.

Kaynak: Cumhuriyet 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir