Finans, Muhasebe, Vergi...
Şirket Haberleri

Migros’tan Yatırım Atağı

Alışveriş mağazaları zinciri Migros'un, bu yıl Türkiye'de 70 milyon dolar yatırım yapacağı bildirildi. Anadoluhisarı mağazası, yatırım atağının önemli parçası. Çünkü Migros yatırımla ekonomik hedeflerine daha güçlü bir şekilde ulaşabileceğinin farkında…
Migros'tan yapılan açıklamada, bugün açılan MMM Migros Anadoluhisarı mağazasının, bu hızlı yatırım atağının önemli bir parçası ve Anadolu yakası boğaz sahilinin ''amiral gemisi'' olacağı belirtildi.

Açıklamada, Anadoluhisarı'ndaki kompleksin, alışveriş, kültür ve eğlenceyi harmanlayacağı kaydedildi. TEM, Fatih Sultan Mehmet, Kavacık, Anadoluhisarı, Beykoz Çengelköy hattının stratejik birleşme noktasında bulunan kompleksin içinde tiyatro salonunun yer alacağı belirtildi.

Komplekste 4 katlı kültür ve sanat merkezi, yanında MMM Migros ve Divan Cafe'nin de bulunduğu bildirilen açıklamada, 2 bin 200 metrekarelik kapalı alanda hizmet verecek olan mağazada 15 kasanın yer alacağı kaydedildi.

Açıklamada, Migros'un mağaza ataklarına yurt içinde 1 haftada 4 mağaza açılışı ile devam ettiği belirtilerek, şirketin 2006 yılında Türkiye'de 70 milyon dolar yatırım gerçekleştireceği belirtildi.

Migros Türk'un 11 Migros, 13 Tansaş, 1 Macro Center, 34 Şok, 9 Ramstore olmak üzere toplam 32 haftalık sürede 68 yeni mağaza açarak hızlı büyümesini bu yıl sürdürdüğü kaydedilen açıklamada, Migros'un çeşitli formatlardaki mağaza sayısının yurt içinde 773'e yükseldiği, yurt dışı yatırımları olan Ramstorelar dahil mağaza sayısının 842 olduğu kaydedildi.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir