Finans, Muhasebe, Vergi...
Şirket Haberleri

Ferroli Türkiyede büyüyecek

The image “http://www.meridyen.com.tr/resimler/FerroliLogo.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.İtalya’daki üretimin bir kısmını Türkiye’ye kaydıran Ferroli’nin çelik panel radyatörleri, yalnız Türkiye’de üretilecek.

Isıtma-soğutma sektöründe faaliyet gösteren İtalyan Ferroli, üretimin bir kısmını Türkiye’ye kaydırma kararı aldı. İtalya’da yapılan üretimi Gebze’ye taşımaya hazırlanan şirketin 2010’dan itibaren tüm çelik panel radyatörleri Türkiye’de üretilecek. Son beş yıldaki yatırım bütçesinin yüzde 20’sini Türkiye’ye yapan şirket, Türkiye pazarında yüzde 20 büyüme potansiyeli görüyor.

İtalya’nın Verona ve Villanova’daki fabrikalarını gezdiren Ferroli İhracat Müdürü ve Başkan Yardımcısı Maurizio Foglia, gerek makro ekonomik göstergeler nedeniyle gerek çevreci ürünleri kullanma zorunluluğu nedeniyle özellikle Avrupa pazarında daralma yaşandığını hatırlattı. Ferroli’nin ev ve endüstriyel ısıtmaya yoğunlaştığının altını çizen Foglia, başka bazı şirketler gibi büyük satın almalar yerine kendi içinde büyümeyi tercih ettiklerini, ancak ürün gamındaki eksiklikleri gidermek amacıyla satın alma yapılacağını söyledi.

Bir ev için gerekli her şeyi üretiyor, bu müşteri sadakati yarattığı gibi müşteriyle yapılan işbirliğine de önemli bir güvenlik unsuru katıyor diyen Foglia, panel radyatör üretiminin tamamen Türkiye’ye kaydırıldığını dile getirdi.

Ferroli üst yöneticisi (CEO) Pearo Canova da Türkiye ile halen toplantılar yapıldığını, Gebze’ye 65 bin metrekarelik büyük bir üretim tesisi yapıldığını belirtti.

Gebze’deki üretim tesisi hakkında bilgi veren Ferroli Türkiye Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Çakmakçı, seri üretime geçildiğini, hatta ilk radyatörlerin Bosna Hersek’e ihraç edildiği bilgisini verdi. Yıl sonuna kadar 10 milyon Avro’luk ihracat hedeflediklerini anlatan Çakmakçı, Ferroli Türkiye’nin kısa bir süre içinde başta İtalya, İngiltere, Almanya, İspanya, Polonya ve Hollanda olmak üzere birçok ülkeye ihracat yapılacağını söyledi.

Kaynak: Cumhuriyet 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir