Finans, Muhasebe, Vergi...
Şirket Haberleri

Antalyalı Tekstil Firmasının Başarısı

Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) faaliyette bulunan Türk tekstil firması, İngiltere'de 20 futbol takımı ile taraftarlarını giydiriyor. 

Antalya OSB'de kurulu RAL Tekstil Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Atılgan gazetecilere yaptığı açıklamada, İngiltere başta olmak üzere, Almanya, Fransa, İspanya, Hollanda, Danimarka ve Avusturya'ya, yıllık 500 bin ile 1 milyon adet arasında forma, eşofman ve diğer tekstil ürünleri ihracatı yaptıklarını aktardı.

Spor malzemesi üretiminde dünyanın önde gelen firmaları arasında bulunan Puma'ya İngiltere'de anlaşma yaptığı Premier Lig'de mücadele veren Tottenham City, Celtic, Chealsea, Manchester City gibi futbol kulüplerinin spor giysilerini ürettiklerini belirten Atılgan, şunları ifade etti:

 

"Puma şirketinin anlaşma yaptığı 20 takım ile taraftarlarını giydiriyoruz. Uluslararası ve Puma'nın verdiği standartlarda kaliteli üretim yapıyoruz. Fabrikamız, tuvaletlerine varıncaya kadar uluslararası denetleme firmaları tarafından sürekli denetleniyor. Puma'nın istediği, üründe çekmezlik, renk atmazlık ve kanserojen ihtiva etmeyen ürünler üretip üretmediğimize bakılıyor, Kalite yönünden üst düzeydeyiz. İngiltere'de 20 takım ile taraftarlarını giydiriyoruz."

Atılgan, geçtiğimiz yıllarda Hollanda Silahlı Kuvvetlerinin tişört ve formalarının da kendi firmasınca yapıldığını belirtti.

Kaynak: Dünya Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir