Finans, Muhasebe, Vergi...
Şirket Haberleri

Çinde fabrika kapattı, Manisada açtı

FABER Franke Grubu’na Çin’deki fabrikasını kapattıran Faber-Türkiye’nin yeni fabrikası Manisa’da açıldı. Manisa’nın Muradiye Beldesi’nde davlumbaz ve aspiratör üretmek üzere 2000 yılında faaliyete geçen Faber-Türkiye’nin 13 bin metrekarelik yeni fabrikasının açılışı Faber Franke Grubu üst düzey yetkililerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplam 313 çalışanı ile günlük 3 bin 800, yıllık bir milyon 200 bin üretimde bulunan Faber-Türkiye’nin yeni tesisin açılışını Grubun CEO’su Michael Piepper yaptı. 

Türkiye’nin önemi artıyor

Piepper, Türkiye’nin üretim üssü olarak öneminin kendileri için giderek arttığını ifade ederek, "Manisa fabrikasında ulaşılan kalite ve verimlilik seviyesi sayesinde Çin’de bulunan üretim tesisini kapatarak üretimi Türkiye’ye kaydırmaktan mutluyuz" dedi. Faber-Türkiye Genel Müdürü Fabio Ciucci de, Türkiye’deki üreticilerin, Çin’e üretim kaptırmamak için uğraştıklarını dile getirerek, "Biz Çin’deki üretimi Türkiye’ye kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu başarıyı, uyguladığımız endüstriyel üretim yaklaşımı, oluşturduğumuz güçlü işbirliği ve çalışanlarımızın dayanışması sayesinde elde ettik. Kapasitemizi sürekli artırmak için yatırımlarımız 2011’e kadar devam edecek" dedi.

Yüzde 65’i ihracata

Fabio Ciucci, üretimin yüzde 65’ini İtalya, Almanya, İspanya, İngiltere, Romanya, Bulgaristan, Hindistan, Çin ve Hong Kong’a ihraç ettiklerini kaydetti.

Kaynak: Hurriyet 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir