Finans, Muhasebe, Vergi...
Halkla İlişkiler

Halkla İlişkilerde Anahtar Bilgiler

>Profesyonel Bir Başlangıç İçin: İmajın her şeyden önce büyük önem taşıdığını unutmayın. Yalnızca teknik ve ekonomik altyapı ve bilgi birikimi yeterli olmayacaktır.

>Başarılı Bir İletişim İçin: Hedef kitle belirlenmeli ve mesajlar ona göre hazırlanmalı. Beden dili ve fiziksel görünüm halkla ilişkilerde başarının sırları arasında yer alıyor. >Kamuda pozitif etki bırakmak için: Halkla ilişkilerde, kamuya doğru mesajları vermek, işadamlarını en çok zorlayan konu. Mesajın güvenilirliği ise kamuya ulaştırılma şekline bağlı.

>Etkin İş Ve Ürün Tanıtımı İçin: Halkla ilişkiler uzmanları, şirketinizin yapısını ve pazar içindeki konumunu, güçlü ve zayıf yönlerini içeren Stratejik İletişim Planı’nı (SİP) hazırladıktan sonra, sizin için en uygun tanıtım stratejisini belirleyecektir.

>Ekonomik Değişime Doğru Tepkiyi Vermek İçin: Markalaşmak ve rekabette öne geçmek için müşteri odaklı ve yaratıcı bir yaklaşım sergilemek; doğru yapılmış bir ekonomi analizini ve kısa ve uzun vadeli program önerilerini içerir. İyi halkla ilişkiler uzmanını belirleyen en önemli nokta ise iş hedeflerinize uygun SİP’i oluşturmak ve bunu hayata geçirerek başarıya ulaşmanızı sağlamaktır.

Kaynak:Kobifinans Dergisi 12.Sayı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir