Finans, Muhasebe, Vergi...
Şirket Haberleri

YKB Hedeflerini Büyütttü

Liderliği hedefliyoruz

Yeniden yapılanan ve atağa kalkmaya hazırlanan YKB hedeflerini büyüttü Bayazıt, 'Finans sektörünün lideri olmak için var gücümüzle çalışacağız' dedi.

Yapı Kredi Genel Müdürü ve Murahhas Üyesi Tayfun Bayazıt, bankanın misyonunu sürdürülebilir değer yaratımı ve büyüme ile finans sektörünün tartışmasız lideri haline gelmek, müşteri ve çalışanların ilk tercihi olmak, şeklinde tanımlayarak, "Bu hedefi orta vadede yerine getirmek için var gücümüzle çalışacağız'' dedi. Bayazıt, banka olarak aslında KOBİ pazarları, bireysel bankacılık, mortgage kredileri, kredi kartları gibi anahtar ürünlerde ve bu ürünlerin bağlı olduğu şemsiyedeki gelir kaleminde piyasa liderliğine kavuşmayı hedeflediklerini kaydetti.

 

İş Bankası'nın koltuğu
Yapı Kredi'yi tartışmasız lider konuma getirecek pazar payının şu andaki seviyeden 5-6 puan daha fazla olması gerektiğini ifade eden Bayazıt, "Liderlik derken İş Bankası'nın koltuğuna mı göz dikiyorsunuz?'' sorusunu şöyle yanıtladı: "Bu, kimsenin koltuğuna göz dikme şeklinde algılanmasın. Biz şu anda özel bankalar arasında 4. sıradayız. Liderlik derken siz ne anlıyorsanız ben de onu anlıyorum. Önümüzde 3 banka daha var." Türk bankacılık sektörüne de işaret eden Bayazıt, Euro Bölgesi'nde 2006 yılında milyon kişi başına düşen şube adedinin 540, Türkiye'de ise 92 olduğunu belirterek, Türkiye'de mortgage, tüketici kredileri ve kredi kartlarında pazarın büyük bir potansiyel taşıdığını, özellikle mortgage kredilerinde ciddi artış öngördüklerini söyledi.

YKB 4. sırada
Kredi ve mevduat genişlemesi, azalan risk primi ile birleşince hızlı büyüme işaretleri veren Türk bankacılık sektörünün iyileştiğini ve daha fazla derinleşeceğini vurgulayan Bayazıt, Yapı Kredi'nin 46.7 milyar YTL'lik aktif büyüklüğü ile Türkiye'nin 4. büyük özel bankası olduğunu hatırlattı. Bayazıt, daha fazla müşteriye hizmet sunma ve sağlıklı pazar payı artışı hedefiyle şubeleşmeyi hızlandıracaklarını, 2009 sonuna kadar 350 şube açmayı amaçladıklarını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir