Finans, Muhasebe, Vergi...
Şirket Haberleri

Yeni Pazarlar, Yeni Yatırımlar

 KOÇ Topluluğu şirketlerinden Migros Türk, 6 ülkede faaliyet gösteren Ramstore zincirinin 78 ve 79’uncu halkaları ile 10’uncu alışveriş merkezini Moskova’da bugün hizmete sokuyor. 130 bin metrekarelik alan üzerine kurulan ve içinde kapalı yüzme havuzu bile bulunan Ramstore Kapitoli Alışveriş Merkezi Vernatskovo, Rusya’daki Ramstore’lar içinde en büyük alışveriş merkezi olacak. Alışveriş ile eğlenceyi buluşturan dev Ramstore Kapitoli Alışveriş Merkezi için Enka ile birlikte 135 milyon dolarlık yatırım yapıldı. Ramstore’un ilk kez gireceği Rusya’nın Saratov şehrindeki 79’uncu Ramstore da bugün açılacak. Migros ve Enka’nın Rusya’da 1997 yılından bu yana yaptığı Ramstore yatırımlarının tutarı ise 2006 yılı sonunda 600 milyon doları bulacak.

MERKEZE 10 DAKİKA: Ramstore Kapitoli Alışveriş Merkezi, Vernatskovo şehir merkezine araç ile 10 dakika uzaklıkta ve Moskova’nın güney batısında yer alıyor. Tarihi Moskova Üniversitesi yanında Moskova’nın prestijli yerleşim bölgesi olan Vernatskovo Caddesi’nde yer alan Ramstore eğlence ve aktiviteyi alışverişle bütünleştiriyor. Dev merkezin içinde yüzme havuzu, geniş jimnastik ve fitness merkezi, güzellik salonları, içinde bowling salonu olan kozmik eğlence merkezi, çocuk eğlence merkezi, çeşitli cafe-restoranlar ve ayrıca 8 salonlu bir sinema tiyatro merkezi yer alıyor. Ayrıca hergün onbinleri buluşturacak merkezde Rusya’daki ilk Media-Markt elektronik ürünler mağazası, Mexx, Levis, Reebok, Nike, Adidas, Mango, Zara gibi çok tanınmış mağaza ve markalar bulunuyor.

MAĞAZA GİRİŞ KATTA: Toplam 6 bin metrekare alana sahip Ramstore Vernatskovo mağazası ise 23 kasa ve 35 bin ürün çeşidiyle Ramstore Kapitoli Alışveriş Merkezi’nin giriş katında müşterilere hizmet verecek. Ufa, Saint-Petersburg, Stavropol, Lipetsk, Murmanks, Neberezhnye Chelny gibi farklı şehirlerde ve değişik formatlarda açılan Ramstore mağazalarının, yıl sonuna kadar 6 mağaza daha açılarak toplamda Rusya’da 68 mağazaya ulaşması hedefleniyor.

SARATOV MAĞAZASI: Rusya’nın Saratov şehrinde açılacak 79’uncu Ramstore ise şehrin merkez ilçesi olan Kriovski’de, şehir merkezine 5 dakika mesafede. Zarubina Caddesi üzerinde bulunan Targova Komplex Vas Dom adli alışveriş merkezinin giriş katında yer alan mağaza 13 kasa ile 2 bin 150 metrekare alan üzerinde hizmet verecek.

Kaynak: Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir