Finans, Muhasebe, Vergi...
Son Gelişmeler

Yemeksepeti, Dükkan, Pi Works ve Pozitron Endeavor Girişimcisi

Endeavor Derneği Türkiye Ofisi, ’Uluslararası Seçim Paneli’ne katılan girişimci adayları arasından ’Yemeksepeti.com, Dükkan, Pozitron ve Pi Works’ firmalarını ’Endeavor Girişimcileri’ olarak belirledi.

TÜRK iş dünyasının önde gelen isimleri tarafından kurulan ve ekonomik gelişime ivme kazandırmak amacıyla etkin girişimcileri belirleyerek destek veren Endeavor Derneği Türkiye Ofisi bu yılın ’Endeavor Girişimcileri’ni belirledi. Endeavor Derneği Türkiye Ofisi, ’Uluslararası Seçim Paneli’ne katılan girişimci adayları arasından ’Yemeksepeti.com, Dükkan, Pozitron ve Pi Works’ firmalarını ’Endeavor Girişimcileri’ olarak seçti. Endeavor Derneği Türkiye Ofisi, Endeavor Girişimcileri’nin seçimini 10-12 Haziran arasında yaptığı ’Uluslararası Seçim Paneli’yle gerçekleştirdi.

 

KİM, NE İÇİN SEÇİLDİ: Girişimci adayları arasından seçilen firmalar ve faaliyet alanları ise şöyle: "Yemeksepeti.com, internet üzerinden restoran mönülerini ve promosyonlarını sunup, müşteri siparişlerini alarak restoranlara iletiyor ve bunu müşterilere bedelsiz sunuyor. Dükkan, satışını ve hazırlığını geleneksel kasaplardan farklı yapıyor, et ve et pişirmeye dair bilgi alınabilen ve tadım yapılabilen bir işletme. Pozitron, mobil uygulamalar ve kapalı devre sistemler üretiyor. Pi Works, mobil teknolojileri optimizasyonu yapıyor."

ULUSLARARASI DESTEK: Endeavor Türkiye Ofisi, girişimcilerin önüne çıkabilecek engelleri gidermek amacıyla dünya standartlarında danışmanlık ve sermayeye ulaşım fırsatları yaratarak sürdürülebilir ekonomik gelişime katkı sağlamayı amaçlıyor. Türk iş dünyasının önde gelen temsilcilerinin katkılarıyla kurulan Endeavor Derneği Türkiye ofisi aynı zamanda Endeavor’un Avrupa Bölgesi’ndeki faaliyetlerini yaygınlaştırmak için öncü rol oynuyor. Bu kapsamda belirlenen Endeavor Girişimcileri, Endeavor Türkiye Ofisi ve Endeavor’ın dünya çapındaki destek ağından, sermayeye ulaşımda aracılık, stratejik danışmanlık, mentorluk ve tanıtım destekleri alacaklar.

300’DEN FAZLA ADAY: Endeavor Kurucu ortağı ve CEO’su Linda Rottenberg, Türkiye’de 2006-07 seçim sürecine Kasım 2006’da başlandığını belirterek, "Bu süre boyunca, 114 gönüllü 686 saat çalışarak tecrübelerini ve uzmanlıklarını paylaştı. 300’den fazla aday değerlendirildi. Endeavor Türkiye’nin yeni girişimcilerini başarı ve etkin girişimlerinden dolayı kutluyorum" diye konuştu.

Endeavor panellerine kimler katıldı

Linda Rottenberg (Endeavor kurucu ortağı ve CEO’su)

Aly Jeddy (ABD, McKinsey)

Shari Loessberg (ABD, MIT Üniversitesi)

Fadi Nahas (Türkiye, Ekvador Fahri Başkonsolosu ve Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi)

Chip Seelig (ABD, Dune Capital Management ortağı)

Uğur Bayar (Credit Suisse Türkiye Danışma Kurulu Başkanı ve Endeavor Türkiye Kurucu Üyesi)

Matthew Brown (ABD, Fairfield Greenwich Group Başkanı)

Wences Caseres (Arjantin, Meck kurucusu ve Endeavor Girişimcisi)

Albert Douer (Kolombiya, Ajover Group Yönetim Kurulu Başkanı ve Endeavor Kolombiya Yönetim Kurulu Üyesi)

Emin Hitay (Teknoloji Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi)

Kyrıakos Mitsotakis (Yunanistan Yeni Demokrasi Partisi, Parlamenter)

Endeavor Derneği’nin Türkiye Yönetim Kurulu

Endeavor Derneği’nin Avrupa’daki ilk ofisi olan Türkiye Ofisi, Türk iş dünyasının önde gelen isimlerinin öncülüğünde 2006 yılının Aralık ayında kuruldu. Endeavor Derneği Türkiye Yönetim Kurulu Mehmet Ali Babaoğlu, Suzan Sabancı Dinçer, Emin Hitay, Ali Koç, Fadi Nahas, Murat Özyeğin, Vuslat Doğan Sabancı ve Özcan Tahincioğlu’ndan oluşuyor.

Kaynak: Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir