Finans, Muhasebe, Vergi...
Şirket Haberleri

Yaz Fırtınası Durduruldu

ADSL'deki 'Yaz Fırtınası' tarifesine RK'dan durdurma
Telefon görüşmelerindeki tarife değişikliği Danıştay kararıyla iptal edilen Türk Telekom'un ADSL'deki yeni kampanyası Rekabet Kurumu'na takıldı.

Rekabet Kurulu, TT'nin internet faaliyetlerini yürüten TTNet şirketinin ADSL'de 'Yaz Fırtınası' kampanyası ile fiyat sıkıştırması niteliğinde olabilecek tüm kampanyaların durdurulmasına dönük 'tedbir kararı' aldı.
TTNet, rakip şirketlerin yaptığı rekabete aykırılık şikâyetlerinin gerçeği yansıtmadığını belirterek, RK'ye ve yargı organlarına bunu ispatlamaya hazır olduğunu açıkladı. Şirket, müşterilerin mağduriyetini önlemek için daha önce sunduğu 'Modem Kampanyası'nı hizmete sunacağını bildirdi. Kampanya kapsamında TTNet ADSL'e 24 ay taahütnameyle yeni üye olan herkese kablolu modem ve ilk 2 ay ücretsiz ADSL kullanımı ya da kablosuz modem hediye ediliyor.
Rekabet Kurulu, TTNet'in düşük bedellerle tüketiciye sunduğu fiyat uygulamalarının, hakim durum yaratarak, Rekabet Kanunu'na aykırı olup olmadığının ve diğer teşebbüslere zarar verip vermediğinin tespiti amacıyla 7 Mayıs 2007'de soruşturma başlatmıştı. Ancak Kurul, Superonline ile Telcom'un, 'Yaz Fırtınası' kampanyasına dönük şikâyetini ciddi bularak tedbir kararı aldı.
'Yaz Fırtınası' kampanyasında aylık 14.99 YTL'den başlayan fiyatlarla çeşitli tarifelerde 31 Ağustos 2007'ye kadar indirimli ücret kampanyası uygulanıyordu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir