Finans, Muhasebe, Vergi...
Şirket Haberleri

Turkcell yeni döneme hazır

http://www.teknolojiherseyim.com/wp-content/uploads/2008/03/turkcell.jpg

Cep telefonu abonelerinin numaralarını değiştirmeden operatör değiştirmelerine olanak veren ve kasım ayında uygulanmaya girmesi beklenen numara taşınabilirliğine Turkcell, 35 milyonu aşan abonelerine sunacağı kampanyalarla hazırlanıyor. 

IPRA (Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği) Altın Dünya Ödülleri töreninde konuşan Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, numara taşınabilirliğinden etkilenmemek için kasım ayına 5 koldan hazırlandıklarını belirtti. Öztürkler, Şirket olarak 5 değeri ön plana çıkartacağız: Farklı fiyat tekliflerimiz devam edecek. En kaliteli iletişimi sağlayabilmek için yatırımlarımızı 400 milyon dolardan 800 milyon dolara çıkardık. Buna Üçüncü Nesil (3N)ihalesiyle ilgili yatırımlarımız dahil değil. Altyapımızı iyileştiriyoruz. Marka işbirliklerimiz devam edecek. Kampanyalarda sürprizlerimiz olacakdedi.

Şehiriçi iletişimin Türk Telekomun (TT) toplam gelirinin yüzde 70ini oluşturduğunu vurgulayan Koray Öztürkler şöyle konuştu: “Dolayısıyla ciddi bir kısım alternatifsiz. TT’ye biz de fiber altyapısı için her yıl 100-150 milyon dolar kira ödüyoruz. Bunu kullanmak kârlı değil. Bu yüzden fiber altyapı işine girdik.

Meclisteki elektronik haberleşme kanun taslağıyla Telekomünikasyon Kurumu ve Ulaştırma Bakanlığı’nın yetkilerinin güçlendirildiğine dikkat çeken Öztürkler şöyle konuştu: “Yasa ile 3N lisansları konusunda TK’de olan yetki 6 ay sonra Ulaştırma Bakanlığı’na geçecek. Bu geçiş döneminde lisansların verilmesinin zor olduğu görülüyor. 3N bu yıl da olmayacak gibi.”

Kaynak: Cumhuriyet 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir