Finans, Muhasebe, Vergi...
Ekonomi ve Finans

Tüsiad’ın Beklentileri

Ümit Boyner’in başkanlığında yapılan B20 zirvesinde yaklaşık 70 öneri G20’de tartışılmak üzere devlet başkanlarına iletildi.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner’in, TÜSİAD adına, Türkiye özel sektörünü temsil ettiği ve G20’nin iş zirvesi kurumu olan B20 zirvesi sonuçlandı.

TÜSİAD’ın yazılı açıklamasına göre, özel sektör temsilcilerinden oluşan B20 Çalışma Grubu toplantılarını G20 zirvesine gelen devlet başkanları veya başbakanlar yönetti.

Toplantılar sonucunda 12 alt başlıktaki yaklaşık 70 öneri G20 zirvesine taşınmak üzere devlet başkanları veya başbakanlara iletildi. Ana başlıkları; ‘Dünya Ticaretinin Canlandırılması: Sürdürülebilir ve Adil Toparlanma’, ‘Doğrudan Yabancı Sermayenin Teşvik Edilmesi ve Güçlendirilmesi’, ‘KOBİ’lerin Finansmanı ve Güçlendirilmesi’,‘Büyüme, Finansal Sektör ve Düzenleyici Reformlar’, ‘Para ve Maliye Politikalarında Çıkış’, ‘Enerji Verimliliği’, ‘Yenilenebilir ve Düşük Karbon Enerji Ekonomisinin Desteklenmesi’, ‘Yeşil Ekonomi İş Olanakları Yaratmak’, ‘Genç İşsizliği’, ‘Gelişmekte olan Ekonomilerde Sağlık Hizmetlerine Ulaşımın Geliştirilmesi’ oldu.

Kaynak: Cumhuriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir