Finans, Muhasebe, Vergi...
Marketing

Promosyon Kampanyası

Başarılı Bir Promosyon Kampanyası İçin 7 İpucu 
 
Başarılı promosyon kampanyalarının tek açıklaması şans değildir. Hedeflere ulaşmak için promosyon ürün programları dikkatli bir şekilde planlanmalı, hedef kitle, bütçe ve tabi ki sonuçta elde edilecek netice dikkate alınmalıdır.

1. Kesin Bir Hedef Belirleyin
Amaç ister bir ticari fuarda trafiği arttırma, ister mevcut müşterilere yapılan satışı geliştirmek olsun, her kampanyada atılacak ilk adım programın amacını belirlemek olmalıdır.

2. Hedef Kitlesine Ulaşmak İçin İşe Yarar Bir Dağıtım Planı Belirleyin

Promosyon ürünün dağıtılması ürünün kendisi kadar önemlidir. Araştırmalar dikkatli bir şekilde yürütülen dağıtım planlarının promosyon ürünlerinin etkinliğini önemli ölçüde arttırdığını göstermektedir. Örneğin hedef kitleye gönderilen fuar öncesi mektuplar fuardaki trafiği arttıracaktır. Bu tarz bir sistem, her geçen kişiye rasgele dağıtım yapmaktan daha etkili olacaktır.

3. Merkezi Bir Tema Oluşturun
Kampanyanın her yerinde, örneğin promosyon ürünlerinden satış kağıtlarına, ürün paketlerine kadar her yerde, fark edilir bir logo ve renk kullanırsanız hemen tanınan bir imaj oluşturma yolunda önemli bir adım atmış olursunuz.

4. Temayı Destekleyecek Bir Mesajınız Olsun
Bir mesajla kampanya temasını desteklerseniz hedef kitlenizin zihninde şirketin ismini, hizmetlerini ya da ürünlerini oturtabilirsiniz. Örneğin bir banka küçük ölçekli işletmelere yönelik hizmetlerini tanıtmak için şu mesajları kullandı: ‘Küçük balık muamelesi görmekten sıkıldınız mı?’ ve hedef kitlesine promosyon ürünü olarak broşürlerinin yanında balık şekilli ürünler yolladı. 

5.İşiniz Ya Da İletişim Temanızla Direk Olarak Bağlantılı Bir Promosyon Ürünü Seçin

6. Sadece Orijinalliği, Fiyatı Ya Da Değeri İçin Bir Ürün Seçmeyin
Son moda tuzağına düşmeyin. En etkili promosyon ürünleri iyi bir kampanya içinde kullanılanlardır. 

7. Nitelikli Bir Promosyon Ürünü Danışmanı Kullanın
İyi bir promosyon ürünü danışmanı bu soruların hepsini cevaplamanıza yardımcı olacağı gibi, orijinal ürün fikirleri, yaratıcı dağıtım çözümleri ve değişik baskı metotları dahil çeşitli katma değerli hizmetler de önerecektir. Promoturk üyesi firmalar Promosyon Ürünleri Sektöründe İhtisas sahibidirşer ve endüstrideki en yüksek standartlara sahiptirler.

Kaynak: PromoTürk 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir