Finans, Muhasebe, Vergi...
Marketing

Promosyon Ürünleri Neden Kullanılır?

Promosyon ürünleri bir şeyin popülerliğini arttırmak ve iş amaçları için kullanılır. Promosyon ürünlerini içte çalışanları ve dışta müşterileri ve potansiyel müşterileri ödüllendirmek, kendinizi hatırlatmak ve ilham vermek için kullanırsınız.

Motivasyon/Teşvik: Basılı ürünler genelde satış takımlarını daha fazla satış yapmaya, üretim görevlilerini daha fazla verimle çalışmaya, muhasebe departmanlarını daha fazla tahsilat yapmaya vs. yönlendirmek için kullanılır. Ancak aynı zamanda mağaza müdürlerinin sizin ürünlerinize daha iyi raflar vermesini, satıcılara ürünlerinizi almasını, tüketicilerin ürünlerinizden daha fazlasını almalarını, kütüphane kartı sahiplerinin kitapları geri getirmelerini sağlamak için de kullanılırlar.

Takdir/Verilen Hizmeti Ödüllendirme: Çalışanlar, müşteriler ve satıcılar uzun seneler boyu verilen hizmet, kaydedilen performans, hacim ya da iş yoğunluğu vs için ödüllendirilirler. 

Trafik Oluşturma:
İster perakende, ister B2B, ister vakıf olsun, herkesin müşteriye ihtiyacı vardır. Bu dükkanınız fuar standınız ya da özel etkinliğiniz olabilir.

Güvenlik Programları: İster üretim işçileri arasında yaşanan kaza sayısını azaltmasını sağlamak, ister sürücüleri dikkatli araba kullanmaya teşvik etmek ya da usta başı’ların güvenlik kurallarına riayet edildiğini sağladıklarından emin olmak için olsun, üzeri baskılı ürünlerin sigorta primlerini azaltacak güvenlik programları mesajlarını iletmede başarılı oldukları bilinir.

Piyasaya Yeni Ürün Sürme: Promosyon ürünler medyada yer alarak ve/veya satış takımınıza yeni ürünlerinizi gösterebilecekleri kopyalar olarak, yeni çıkardığınız ürünlere dikkat çekerler.

Satın Alma Noktası: Promosyon ürünleri perakende dükkanlarında dikkatleri ürününüze çekmek için tabela ya da tabela bölümleri olarak reklam malzemesi şeklinde kullanılabilirler.

Çalışan/Topluluk/Müşteri İlişkileri: Toplumda iyi bir yer edinmeden kriz sonrası etrafı yatıştırmaya kadar, şirketler, belediyeler ve organizasyonlar promosyon ürünleri bilgilendirmek, eğitmek, teşekkür etmek, hatırlatmak ve özür dilemek için kullanmışlardır.

Kulüp/Topluluk Belirtme: İnsanlar genelde dahil oldukları gruplarla gurur duyar ve kulüplerinin ya da organizasyonlarının logosu, renkleri, sloganı vs. taşıyan ürünleri giymek, taşımak ve sergilemekten hoşlanırlar.

Marka Bilinci: Sürekli kalabalıklaşan bir piyasa ortamında, bu kadar çok seçenek varken, marka pazarlamacılarının marka sadakati oluşturmak için promosyon ürünlerine güvenmekten başka fazla seçenekleri kalmıyor. 

Para Toplama: Para toplama işlemi,  kütüphanelerden hayır derneklerine, birkaç aydan bir seneye kadar sürebilecek zorlu bir iştir. Promosyon ürünleri bazen bu istekler için, bağışları teşvik edici birer araç olarak kullanılır.

Hediyelik Eşyalar/Hatıralar:
Şirketinizin 100. yıldönümünde çalışanlarınıza altın renkli, çekiç şekilli anahtarlık verebilir ya da topluluğunuzun gönüllülerine, kasabanın demiryolu istasyonunu restore etmek için harcadıkları çabaya karşılık pirinç demiryolu demirleri verebilirsiniz. Hatıralar ve hediyelik eşyalar birçok olayın önemini belirtmek için kullanılır.

Kaynak: PromoTürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir