Finans, Muhasebe, Vergi...
Marketing

Pazarlamada Promosyon Taktikleri

Etkinlik Pazarlama: Bu, bir müşteriyle golf oynamaya gitme, endüstri ödülleri yemekli toplantısı, açılış, yıldönümü olabileceği gibi bir spor etkinliğinin, konserin vs. sponsorluğunu yada yan sponsorluğunu yapmak da olabilir. Promosyon ürünleri teşekkür hediyeleri, medyanın ilgisini çekme araçları vs. olarak kullanılabilir.

Sebebe Bağlı Pazarlama:
“Kürk bir kumaş değildir” hareketinden göğüs kanseri bilinci oluşturmaya, nedenlere göre hareket eden gruplar, organizasyonlar ve vakıflar, promosyon ürünlerini mesajlarını iletmek için kullanırlar ve birçok şirket bu nedenleri destekler ya da bunlar üzerinden kendi ürünlerini ve hizmetlerini pazarlarlar.

Direk Posta Yoluyla Pazarlama: Silver Marketing Group for the Promotional Products Association International’ın 1992 tarihli araştırmasına göre satış mektuplarıyla promosyon ürünlerini kullanmak satış personeli atama maliyetlerini yüzde 65 oranında düşürebilir. Aynı araştırmaya göre bir satış mektubuna iliştirilen promosyon ürünü, sadece bir kartvizit ile gönderilen mektuplara verilen cevapların iki katı fazla cevap alıyor. ‘Pahalı’ bir saat teklif etmek ise yanıt oranını dört katı arttırıyor.

Kaynak: PromoTürk
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir