Finans, Muhasebe, Vergi...
Şirket Haberleri

MTC ve Motorola İşbirliği

Motorola, Kuveyt’te mobil telekomünikasyon kurumu MTC ile bir anlaşmaya imza attı. Şirket, gerçekleştirdiği anlaşma ile ülke çapında 3N HSDPA ve HSUPA ağı destek ve geliştirme hizmetleri sağlayacağını, böylece MTC Kuwait abonelerine eşsiz bir genişbant deneyiminin sunulacağını açıkladı.

Anlaşma kapsamında Motorola, ağ altyapısı oluşturarak, ülke çapında 3G/HSDPA ağ bağlantısı bütünleşme ve destek hizmetleri sağlayacak. Bu sayede MTC Kuwait aboneleri, gerek iç gerekse dış mekanlarda genişbant teknolojisinden yararlanma fırsatı bulacak. Anlaşma ayrıca, yenilenmiş IP backhaul çözümleri ile abonelerin 7.2Mbps hızında aktarım yapabilmelerine de olanak tanıyacak. MTC Kuwait, Motorola'nın HSDPA ve HSUPA'in faydalarını birleştiren HSxPA teknolojisinden faydalanarak iki yollu, yüksek hızlı iletişim sağlıyor. Bu sayede kullanıcıların gerek iş hayatlarında gerekse özel yaşamlarında şebeke erişimi, elektronik posta gönderimi, sosyal iletişim, dosya paylaşımı, çevirim içi oyun ve web ortamında konferans gibi uygulamalarda kolaylıklar sunuyor.

MTC Kuwait CEO’su Barrak Al Sabeeh, “MTC Kuwait’in sunacağı geliştirilmiş 3G/HSxPA şebeke teknolojisi ile abonelerimiz çok daha hızlı bir şekilde veri aktarımı ve gönderimi yapabilecekler. Video paylaşımını kolayca ve çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebilecekler. Motorola’nın HSxPA teknolojisi ile 3N teknolojisinin kullanım alanı genişliyor ve kullanıcılar yepyeni çözümlere kavuşuyor” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir