Finans, Muhasebe, Vergi...
Diğer Gündem

Moda köprüsü İstanbul

Her biri milyarlarca dolarlık alım yapan dünya devlerinin en önemli isimleri Türkiye’ye geliyor.

http://www.ntvmsnbc.com/news/208431.jpg

TGSD ve Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası’nca düzenlenen etkinlik dünyanın en büyük marka ve satın alma ofisi ile Türk firmalarını buluşturacak.

Türkiye, dünya moda ve hazırgiyim sektörünün en önemli bölgesel merkezlerinden biri olmaya hazırlanıyor. Sektörde büyük ağırlığı olan küresel oyuncuların bölgesel alım ofisleri kurarak yeni bir tedarik stratejisine geçtiğini dikkate alan Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) dünyanın en büyük marka ve satın alma ofislerini Türk üreticilerle buluşturmak üzere Tasarım ve Üretimin Buluştuğu İstanbul: Modanın Köprüleritemasıyla bir konferans düzenliyor. 26-27 Haziranda Lütfü Kırdarda yapılacak konferansa moda ve tasarım dünyasının uluslararası ün yapmış çok sayıda ismi katılacak.

TGSD Başkanı Ahmet Nakkaş, dünyada moda ve tekstil sektörünün büyük oyuncularının politikalarında köklü değişmeler yaşandığına dikkat çekerek, Büyük oyuncular artık bölgesel alım ofisleri kuruyor. Alım ofisleri New Yorktan Paristen bizim bölgelerimize doğru kayıyor. Türkiye şimdi dünyanın önde gelen bu markaları için bölgesel ofis olarak hizmet verme sürecindededi.

Hesaplara göre Türkiye, dünya pazarındaki bugünkü yerini (yüzde 5.2) korursa, 2020de 100 milyar doların üzerinde tekstil ve hazırgiyim ürünü ihrac edebilecek. Toplantılara Li&Fung, Tesco Global, H&M, M&S, Euratex, Altagamma, Max Mara gibi çok sayıda tedarikçinin en yetkili isimleri katılacak.

Kaynak: Cumhuriyet 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir