Finans, Muhasebe, Vergi...
Şirket Haberleri

Mobil internet Türkiye için çok büyük fırsat

 Türk Telekom’un Ana Sponsor, Turkcell’in de Resmi Sponsor olarak yer aldığı Supercom Fuarı, Tellcom, TurkKule, TTNET, gibi katılımcılar ile 8-9 Mayıs’ta İstanbul’da gerçekleşecek.

Fuarda ziyaretçiler Türk Telekom ve Turkcell standlarında çeşitli gösterilerle ve sunumlarla buluşacak. Açılışını Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın yapacağı fuar bünyesinde düzenlenecek konferansa internetin ve e-postanın mucidi National Academy Engineering öğretim üyesi Prof. Dr. Leonard Kleinrock, Prof. Fuat Akyıldız, Telekomünikasyon Kurumu İkinci Başkanı Galip Zerey, Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Paul Doany, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv gibi konuşmacılar da katılacak. Konferansta telekomünikasyon teknolojilerindeki son gelişmeler tartışılacak. Fuar bünyesindeki tüm etkinlikler fuar süresince çeşitli televizyon kalanalları tarafından yapılacak yayınlar ile de takip edilebilecek.

DÜNYA DEVLERİ DE GELİYOR: İngiltere, İsrail, İtalya ve Almanya’nın önde gelen iletişim firmaları da Supercom’da yeralacak. Yurtdışı ile ilgili hedeflerinin aslında 2009’da olduğunu belirten Supercom Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Tanrıöven, "Supercom’un ilk yılında hedefimiz yurtdışı olmamasına rağmen daha şimdiden yabancı firmalardan büyük bir ilgi görüyoruz. Bunun nedeni Türk telekomünikasyon sektörünün 30 milyar dolara ulaşan hacmi ve Türkiye’nin genç nüfusu. Supercom ile birlikte Türkiye’nin kısa süre içinde dünya telekomünikasyon sektörünün en önemli platformlarından biri olacağına inanıyoruz" dedi.

MOBİL İNTERNET: İnternet ve e-postanın mucidi kabul edilen National Academy Engineering öğretim üyesi Prof. Dr. Leonard Kleinrock, Türkiye’nin sahip olduğu genç nüfus sayesinde özellikle mobil internet uygulamalarının çok önem kazandığını söyledi. Mobilitenin artık dünyanın her yerinde en önemli unsur haline geldiğini belirten Prof. Dr. Leonard Kleinrock, Türk GSM operatörlerinin mobil iletişim konusundaki çalışmaları ile Türkiye’deki tüketici kitle içindeki genç nüfusun yüksekliğinin büyük bir avantaj olduğunu belirtti. Prof. Dr. Leonard Kleinrock, mobil internet konusundaki uygulamaların Türkiye için çok büyük fırsatlar yaratabileceğini savundu.

Kaynak: Hurriyet 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir