Finans, Muhasebe, Vergi...
İnsan Kaynakları

Lider nasıl seçilir

Dünya standartlarında bir işe alım yapısı geliştirmenin kilit stratejilerinin neler olduğunu biliyor musunuz? Geleceğin liderleri nasıl seçilip, elde tutulabilirŞ İnsan kaynakları ve yönetim dergisi  HRdergi'nin (Human Resources),  Maslak Princess Otel'de 21 Eylül'de düzenleyeceği '3. Seçme ve Yerleştirmesi Zirvesi'nde bu  ve benzeri soruların yanıtları aranacak.

Zirvenin ana konuşmacısı, dünyanın önde gelen uluslararası üst düzey yönetici ve araştırma şirketlerinden Amrop International'ın Türkiye Ofisi'nin kurucu ortaklarından Prof. Dr. Yeşim Toduk Akiş.

Türkiye modeli
 Akiş, 2000-2004 yılları arasında bin 500 yöneticiyi kapsayan liderlik araştırmasını yürütmüş veTürkiye için 'liderlik modeli' oluşturmuş. Türkiye'nin Gerçek Liderlik Haritası isimli kitabı da 2004 yılında yayımlanmış.
 Akiş zirvede 'Geleceğin Liderleri Nasıl Seçilir, Nasıl KorunurŞ' başlıklı bir konuşma yapacak. Sunumunda, 'lider kimdir, geleceğin liderleri nasıl belirlenir, bu kişileri şirket içinde tutmanın yöntemleri nelerdirŞ' sorularına yanıt verecek.
Zirvede, Turkcell, Unilever ve Doğuş Holding'in insan kaynakları bölümlerinden  sorumlu yöneticiler de deneyimlerini aktaracak.

Kariyer siteleri
'Globalleşen Türkiye'de değişen işgücünün gereksinimleri', 'Tutkunun kariyere dönüşümü' ve 'Seçme-Yerleştirmenin Püf Noktaları' başlıklı oturumların da yer alacağı zirvede, 'Aday ile buluşmada kariyer siteleri ve gazeteler' konulu bir panel de düzenleniyor.
Panelin konuşmacıları yenibiris.com Genel Müdürü Deniz Ceylan Kılıçlıoğlu, Kariyer.net'in Genel Müdürü Pembe Candaner, insankaynaklari.com ve Milliyet Kariyerim Satış Koordinatörü Beliz Büyükönal ve Finansbank İK'dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Bayburtluoğlu olacak. Panelin moderatörlüğünü de stratejİKa Seçme & Yerleştirme Genel Müdürü İlhan Özdiller yapacak.

Kaynak: Kariyer Gazetesi -Milliyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir