Finans, Muhasebe, Vergi...
Diğer Gündem

İTO’dan İhracat Desteği

İstanbul Ticaret Odasının (İTO) 'İhracata İlk Adım Programı'nın üçüncüsü Kasım ayında başlayacak. Firmalar 4 ay boyunca 30'ar saatlik bir eğitimden geçecek. İstanbul Ticaret Odasının (İTO) ''İhracata İlk Adım Programı''nın üçüncüsü Kasım ayında başlayacak.

İTO'dan yapılan yapılan açıklamada, İTO'nun, bugüne kadar ihracat yapmayı istediği halde ihracat yapamamış üretici KOBİ'leri eğittiği, bu amaçla ''İhracata İlk Adım Programı'' başlattığı belirtildi.

Programın ikinci bölümünün geçtiğimiz aylarda tamamlandığı, program sonunda 40 KOBİ'nin çeşitli ülkelere ihracat yapar duruma geldiği bildirilen açıklamada, programın üçüncü ayağının ise Kasım ayında başlatılacağı duyuruldu.

KOBİ'lerin program ile ilgili bilgilendirilmeleri amacıyla yarın İTO'da bir toplantı yapılacak. İTO'nun ''İhracata İlk Adım Programı''nın amaç, yarar ve aşamaları toplantıya katılacak KOBİ yöneticilerine anlatılacak.

Verilen bilgiye göre, ''İhracata İlk Adım Programı''na dahil olan firmalar 4 ay boyunca 30'ar saatlik bir eğitimden geçecek. Eğitimleri, uluslararası pazarlama ve dış ticaret gibi alanlarda uzman danışmanlar verecek. Nasıl ihracatçı olacakları ve dış pazarlara açılacakları konusunda her türlü desteği alan firmalar, aynı zamanda İTO'nun bazı hizmetlerinden de özel olarak yararlanabilecek.

AA (infomag)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir