Finans, Muhasebe, Vergi...
Şirket Haberleri

İnönü Stadı Boyanıyor

 Kayalar Kimya ve Alman Meffert grubu ortaklığı ile kurulan Düfa Boyaları, Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün tarihi İnönü Stadyumu’nu boyuyor. Beşiktaş Jimnastik Kulübü ile yaptığı anlaşma ile tarihi İnönü Stadyumu’nu boyamak için harekete geçen Düfa, yeni sezonda taraftarı yenilenmiş stadyumla buluşturacak. Düfa Türkiye Genel Müdürü İrfan Çetindamar, "Takımını sonuna kadar destekleyen büyük Beşiktaş taraftarına ve futbol kulübüne, yenilenen İnönü Stadyumu’nda bu sene de başarılar diliyoruz" açıklamasını yaptı. 

 

Kayalar Kimya'yı Tanıyalım:

Kayalar Kimya firmasının temelleri makina mühendisi Yılmaz Kayalar’ın  1976’da ilk kimya firmasının kuruluşu ile atıldı. 1979’da Genç markasının resmi kuruluşu gerçekleştirildi ve 1982 yılında ilk vernik üretimine başlandı. 1986’da ise 6.500 metrekare açık alan ve 3000 metrekare kapalı alana sahip Kartal’daki fabrikaya taşınıldı. 2003 yılında Tuzla’da büyüklüğü 26.000 metrekare kapalı alan olmak üzere toplam 32.000 metrakarelik yeni fabrikaya faaliyete geçti.

Kayalar bir aile şirketi olarak kuruldu. Bugün Yılmaz Kayalar’ın Başkanlığında, ikinci kuşak temsilcileri Ersin, Tolga ve Zafer  Kayalar’ın yönetim kurulu ve icra kurullarına başkanlık ettiği şirkette, uzun yıllar boyunca yönetim kadrolarında çalışan profesyonellerin de desteği, sadakati ve bilgi birikimleri ile ciddi kurumsallaşma süreçleri yaşandı.

Bugün, Genç markalı ürünlerden vernik ve parke cila kendi sektörünün yüzde 25’lik pazar payına sahiptir.  İleri ve yüksek teknoloji yatırımı, geniş ürün yelpazesi, modern ve sağlıklı üretim teknikleri ile rakiplerine üstünlük sağlayan Genç ve Kayalar Kimya bugün Türkiye’nin konusunda en büyük tesisine sahip. 2700 noktayı tek bir makinadan ve tek bir kişi ile kontrol edebilen bir teknolojiye sahip modern fabrikada toplam 165 kişi çalışıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir