Finans, Muhasebe, Vergi...
Şirket Haberleri

İkinci Otelini Açıyor

TUI’nin en iyi 100 otel listesine dört yıl üst üste giren Cornelia De Luxe Resort Oteli’nin ikincisi Haziran 2008’de Belek’te açılacak.

 

Yaklaşık 100 milyon dolara mal olacak, 1200 yatak kapasiteli otel, VIP restoranında ıstakozdan, havyara lüks yemekler sunacak. Açılacak tesisin Cornelia Golf Resort’un devamı niteliğinde olduğunu söyleyen Cornelia De Luxe Resort Otel Genel Müdürü Hakan Duran, "Zincir olma yolunda ilerliyoruz. Bu otel, ilkine göre daha kaliteli ve daha pahalı olacak. Otelde 1200 yatak kapasitesi bulunurken sayıları 1000’e ulaşan personel görev yapacak" dedi. Projede toplam 7 restoran, 26 suit, otelin dışında 19 villa, göl evleri, spa&wellness merkezi ve çocuklara özel mekanlar bulunacak.

VIP RESTORAN: Geçmişte otelin gerisinde kaldığı için eleştirilen göl evlerini öne çektiklerini anlatan Hakan Duran, böylece deniz manzaralı olarak konumlandırdıklarını da belirtti. Duran otelde ağırlıklı olarak alekartlara yayılacaklarını bildirerek şunları söyledi: "Alekartların yüzde 20 olan kapasitesini yüzde 35’lere çıkartmayı hedefliyoruz. Otelde toplam 7 restoran yer alacak. Bir tane VIP restoran açacağız. Burada ıstakozdan havyara daha yüksek standartlarda yiyecek hizmeti sunacağız. Ayrıca özel suitlerimizde konaklayan müşteriler bu restorandan ücretsiz yararlanabilecek. Uzakdoğu, yöresel yemekler, ocak başı ve balık restoranı da bulunacak."

İKİLİ SİSTEM: Duran ilk tesislerinde stajyerlerle birlikte 560 personelin çalıştığını, açılacak yeni otelde ise 1000 civarında elemanın bulunacağını söyledi. Hem herşey dahil, hem de servis ağırlıklı bir sisteme gittiklerini, bunun da ciddi bir eleman ihtiyacı anlamına geldiğini belirten Duran "Her şey dahil sistemde müşteriler işlerini kendileri yapıyor. Personel ise boş toplama görevini gerçekleştiriyor. Ayrıca bahşiş de ortadan kalkıyor. Servis elemanında sıkıntı yaşanıyor" dedi.

Kaynak: Hürriyet 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir