Finans, Muhasebe, Vergi...
Diğer Gündem

IAD İstanbul Workshop 2007 Sponsoru DuPont

 Yapı sektörü tedarikçilerinden DuPont, "IMIAD İstanbul Workshop 2007"nin ana sponsoru oldu. 

DuPont'tan yapılan açıklamaya göre, Türkiye'de yapı çözümlerini Avrupa standartlarında geliştirmek için inşaat mühendisleri, mimarlar ve tasarımcılarla işbirliğinde olan DuPont, İTÜ İç Mimarlık Bölümünün üstlendiği ve Türkiye'de ilk kez düzenlenen IMIAD İstanbul Workshop 2007'nin ana sponsoru oldu.

AB destekli iki yıllık yüksek lisans programı IMIAD, her yıl farklı bir program ortağı ülke ve üniversitede proje çalışmaları gerçekleştiriliyor.

IMIAD bu yıl, program ortağı ülke olarak Türkiye'yi seçerken, DuPont sponsorluğundaki program 21 Eylül – 06 Ekim 2007 tarihleri arasında İTÜ Taşkışla kampüsünde gerçekleştirilecek.

IMIAD İstanbul Workshop 2007 adıyla düzenlenen programa farklı ülkelerden 30 yabancı öğrenci ve 10 öğretim üyesi katılacak.

IMIAD kapsamında öğrenciler 4 yarıyıllık eğitimin 3. yarıyılında ortak üniversitelerin birinde toplanarak projelere imza atıyor. Program, tarihi yarımada çevresinde yoğunlaşan farklı bölgelerde yapılacak disiplinler arası çalışmaları kapsıyor. İki haftalık süre içerisinde oluşturulan projeler Taşkışla'da düzenlenecek sergi ile mimarlık ve tasarım çevreleri ile paylaşılacak.

 

Dunya Gazetesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir