Finans, Muhasebe, Vergi...
Şirket Haberleri

HSBC, ‘en değerli marka’

 HSBC, Banker Dergisinin "En büyük 500 finans markası"nda 5 sıra atladı

HSBC, Banker Dergisi tarafından "En büyük 500 finans markası" sıralamasında dünyanın en değerli 'bankacılık markası' seçildi.

HSBC Bank'tan yapılan yazılı açıklamada, bankanın, Banker Dergisinin "En büyük 500 finans markası" sıralamasında, en yüksek marka reytingi olan üç "A" reytingi ile dünyanın en değerli bankacılık markası olduğu bildirildi.

 

Açıklamada, her sektörden dünyanın en değerli markalarının belirlendiği Interbrand çalışmasının geçen yılki sıralamasında bir önceki yıla göre 5 sıra atlayarak 23. sıraya yerleşen HSBC'nin, çalışmada yer alan 40 şirket arasında en yüksek performans gösteren ikinci şirket de olduğu belirtildi.

HSBC Grup Pazarlama Başkanı Chris Clark konuya ilişkin değerlendirmesinde, 10 sene gibi bir süre içinde HSBC'nin çok güçlü bir varlık olduğunu vurguladı. Müşterilerinin uluslararası boyutlu çözüm ve hizmet beklentisini karşılama kapasitelerine en iyi örneğin, geçen yıl Eylül ayında piyasaya sunulan "HSBC Premier" olduğunu belirten Clark, HSBC Premier'in sürekli kendini geliştiren markalarını en iyi temsil eden çalışma olduğunu aktardı.

Clark, Premier müşterilerimiz artık 37 değişik ülkede hesap açabildiklerini, şube ağı ve kendilerini müşteri memnuniyetine adamış olan müşteri ilişkileri müdürleri sayesinde dünyanın neresinde olsalar bile müşterilere yardımcı olabildiklerini aktardı. Banker Dergisi Yazı İşleri Müdürü Brian Caplen da bankaların her geçen gün markalarının değerinin ve bu değerin tüm faaliyetlerinde ve tüm coğrafyalarda ne kadar etkili olduğunun daha fazla bilincine vardıklarını vurguladı.

Kaynak: Dunya Gazetesi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir