Finans, Muhasebe, Vergi...
Şirket Haberleri

Hintli Mahindra’dan Türkiye Çıkarması

http://images.businessweek.com/di/carbuff/car_design_news/autoshows/2005/shanghai/image/chery_comp.jpg

Hindistanlı 62 yıllık ticari araç firması Mahindra hem traktör hem de ticari araçlarıyla Türkiye pazarına girişinde adeta Show yaptı. İlçe Otomotiv'in distribütörlüğünde satışa sunulacak traktör ve ticari araçların lansmanı için Türkiye'ye gelen şirketin üst düzey yöneticileri 40 kişilik tedarikçi ekip da yanında. 

 

İstanbul'a gelen plastikçisinden lastikçisine, ışıkçısından otomobil farı üreticisine kadar çeşitli alanlardaki Mahindra ekibi Türkiye'de kalıcı iş bağlantıları oluşturmak için üç gün boyunca görüşme yapacak. Mahindra&Mahindra Otomotiv Sektörü Başkanı Dr. Pawan Goenka, cuma günü düzenlenen tanıtım toplantısında "Birkaç araç satmak için değil kalıcı olmak için buradayız. Stratejik ortaklıklar çok önemli. Yanımızda Hindistan'dan 40 kişilik ekip var. Türkiye'de iş bağlantıları kurmak için araştırmalar yapacaklar. Biz girdiğimiz pazara işte böyle değer katarız" dedi.

Toplantıya Hindistan İstanbul Başkonsolosu H.E. Praveen Verma, Mahindra & Mahindra Otomotiv Sektörü Başkanı Dr. Pawan Goenka, Otomotiv Sektörü Uluslararası Operasyonlar Kıdemli Başkan Yardımcısı Pravin Shah ve İlçe Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Çetinkaya katıldı.
    
En Büyük Hedef:  Markayı oturtmak
Toplamda 800 bayii ile 37 ülkede 50 binden fazla kişiye istihdama sahip Mahindra Grup otomotivin  finans, ekonomi, otomotiv, bilişim, telekomünikasyon, altyapı ve turizmde de faaliyetleri bulunmaktadır.

2007 cirosu 6.5 milyar dolar olan grup Hindistan'da pick-up segmentinde yüzde 70'in üzerinde pazar payına sahip  ve  Türkiye'de ilk hedef markayıoturtmak, daha sonrasında üretim, farklı kollarda işbirliği…

Goenka, 2007'den beri 3 modelle Türkiye'de satışı yapılan Mahindra'nın şu anda 8 olan bayi sayısının 50'ye çıkacağını ve 5 binin üzerinde satış beklediklerini söyleyerek geniş bir servis hizmet ağıyla da bunu destekleyeceklerini belirtti.
Avrupa ve Amerika'da iddialı olan Mahindra'nın uygun fiyatları ile özellikle Anadolu insanının ihtiyaçlarına karşılama amacında Araçların en önemli özellikleri tırmanma kabiliyetinde yüksek tutuş hem yük taşıma hem de hobi amaçlı kullanılabileceğini gösteriyr. Araç fiyatları 24 bin 600 ila 42 bin arasında satılacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir