Finans, Muhasebe, Vergi...
Marketing Dünyası

Genç Reklamcılar

Uluslararası Reklamcılık Derneği (IAA)’nin bu yıl 10’uncusunu düzenlediği Üniversitelerarası Reklam Yarışması’nda genç reklamcı adayları süt tüketimini arttırmak ve tüketicileri ambalajlı süt kullanımına yöneltmek için seçilen ’süt’ teması için yarıştı.

  

24 üniversiteden 65 takımın projeleri ile katıldığı yarışmada 9 takım finale kaldı. Uluslararası Reklamcılık Derneği tarafından düzenlene yarışmada Danone, Pınar, Sek ve Sütaş ile işbirliği yapıldı. "Haydi çocuklar süt içelim" temasıyla düzenlenen yarışmada, birinciliği İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Ajans Aparat, ikinciliği Selçuk Üniversitesi’nden Ajans Briefhane, üçüncülüğü ise Ajans İlet.net aldı. Hazırlanan projelerin ilk kullanım hakları da destek veren firmalara verildi. Ajans Aparat, Uluslararası Reklamcılık Derneği’nin davetlisi olarak ekim ayında Slovenya’da yapılacak ve reklam dünyasının profesyonellerinin bir araya geldiği Golden Drum Festivali’ne katılacak.

KİŞİ BAŞI TÜKETİM 5 LİTRE: IAA Genel Sekreteri ve Türkiye Bölümü Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Kılıç projeler arasında seçim yapmakta zorlandıklarını söylerken, yarınları emanet edeceğimiz nesillerin sağlıklı, doğru beslenme alışkanlıkları ile yetişmelerinin önemini vurgulamak için yarışma konusunu "haydi çocuklar süt içelim" olarak belirlediklerini söyledi. 2006 yılında üretilen 11.5 milyon litre sütün sadece yüzde 20’sinin ambalajlı olduğunu ifade eden Kılıç, geriye kalan sütün hijyenik olmayan koşullarda tüketildiğini, bunun sağlıklı nesillerin yetişmesinde engel teşkil ettiğini vurguladı. Kılıç ayrıca, Türkiye’de kişi başına düşen yıllık ambalajlı sütün 5 litre, Avrupa Birliği ülkelerinde ise 160 litre olduğuna da dikkat çekti. IAA Dünya Genel Sekreteri Pınar Kılıç; her yıl gerçekleştirilen yarışmada sosyal içerikli konularda temaların seçildiğini, toplumsal sorunlara yer verildiğini söylerken, yeni yarışma teması için çalışmaların ağustos ayında tamamlanacağını belirtti. Bu yıl en yüksek seviyede katılımın olduğunu anlatan Kılıç son 10 yılda 600 takım, 6000 öğrenci yarıştı" dedi.

4 bin üyesi var

1938 yılında kurulan Uluslararası Reklamcılık Derneği (IAA)’nin tüm dünyada 76 ülkeden, 4000’i aşkın üyesi ve 2000’den fazla genç profesyonel üyesi bulunuyor. IAA, reklamveren, reklam ajansı ve medya ile reklama destek hizmetler üreten tüm kurumların yönetici ve çalışanları aynı çatı altında toplayan tek uluslararası meslek kuruluşudur. 

Kaynak: Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir