Finans, Muhasebe, Vergi...
Ekonomi

Güncel Banka Kredisi Seçenekleri ve Faiz Oranları

image

Bankalar, 0.38’den başlayan faiz oranları ve masrafsız ödeme planlarıyla yarışa girdi.

image

Kredide seçenek bol

Türkiye Finans’tan 3 seçenek

Türkiye Finans, Kurban Bayramı’na özel hazırladığı masrafsız Bireysel İhtiyaç Kredisi ile 0.90’dan başlayan kâr oranlarıyla müşterilerine kredi veriyor. Türkiye Finans alınması düşünülen ürünün faturası karşılığında üç seçenek sunuyor. 1-12 ay vade seçeneğinde 5 bin TL’ye kadar kredi talepleri için aylık 0.90, 1-24 ay vade seçeneğinde 10 bin TL’ye kadar kredi talepleri için aylık 0.99 ve 1-36 ay vade seçeneğinde 15 bin TL’ye kadar kredi talepleri için ise aylık 1.04 kâr oranı uyguluyor. Üstelik bu kredilerde herhangi bir masraf almıyor. Bayram kredisi fırsatından yararlanmak isteyenlerin 26 Kasım 2010 Çarşamba gününe kadar satın almak istedikleri ürüne ait KDV dahil fiyat üzerinden düzenlenmiş proforma fatura ileTürkiye Finans şubelerine başvurmaları yeterli olacak.

60 aya kadar 0.96 faiz oranı

Akbank, düzenlediği ‘Bayram Kredisi’ kapsamında yüzde 0.76’dan başlayan faiz oranları ve indirimli komisyonlar ile uygun kredi seçenekleri sunuyor. Kampanya ile dileyen müşteriler kredilerini şimdi kullanıp taksit ödemelerine Mart 2011’de başlayabilecek. Kredi kapsamında 5 bin TL için 24 aya varan vadelerle yüzde 0.76, 15 bin TL’ye kadar kredi taleplerinde ise yüzde 0.86 faiz oranı seçeneği uygulanıyor. Üst limiti 35 bin TL olan “Bayram Kredisi” kapsamında, müşterilerin yüksek tutarlı kredi talepleri için ise 60 ay vadeye kadar yüzde 0.96 faiz oranı sunuluyor.

Geleneksel bayram kredisi

İş Bankası, 15 Kasım 2010 tarihine kadar geçerli olacak “Geleneksel Bayram Kredisi Kampanyası” kapsamında tüm kamu ve özel sektör çalışanları, serbest meslek sahipleri ile emeklilere aylık yüzde 0.45 faiz oranı ya da peşin komisyon ödeyerek faizsiz, 5 bin TL’ye kadar, 10 ay vadeli bayram kredisi sağlıyor. Daha yüksek tutarda, daha uzun vadelerle veya masraf ödemeden ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşteriler ise vadeye bağlı olarak aylık yüzde 0.92’den başlayan faiz oranları ile masraf ödeyerek veya masraf ödemeden aylık yüzde 0.94’ten başlayan faiz oranları ile kredi kullanma imkânına sahip olabiliyor.

Yapı Kredi’den yüzde 0.41 faiz

Yapı Kredi, Faizsiz, Masrafsız ve Düşük Faiz Komisyonlu Bireysel İhtiyaç Kredisi ile müşterilerine uygun krediyi seçme olanağı sunuyor.

• Faizsiz Kredi vade sonuna kadar hiç faiz ödemeden, sadece peşin komisyon ile maksimum 5 bin TL için ve 12 aylık vadede kullanılabiliyor.

• Masrafsız Kredi hiçbir masraf veya komisyon ödemeden, sadece yüzde 1.09 faiz ile 10 bin TL’ye kadar 24 ay vade ile kullanılabilme özelliği taşıyor.

• Düşük Faiz Komisyonlu Bireysel İhtiyaç Kredisi’nin ise faizleri aylık yüzde 0.41’den başlıyor. Tutar ve vadeye göre farklı komisyon oranları ve masraf uygulanan yüzde 0,41 faiz oranlı Bireysel İhtiyaç Kredisi maksimum 36 aya kadar vadelendirilebiliyor ve üst tutar sınırı 20 bin TL.

Bir kampanya da Halkbank’tan

Halkbank, geleneksel Erken Gelen Bayram Kredisi’ni Kurban Bayramı’nın arifesinde 11. kez hizmete sundu. 5 bin TL’lik kredi için 60 aya varan vadede aylık geri ödeme tutarı 112 TL olarak belirlenirken, masrafsız kullandırılan 10 bin TL’lik kredi için aylık faiz oranı yüzde 0.99’dan başlıyor. Halkbank, Erken Gelen Bayram Kredisi’nin geri ödemesinde ilk taksiti 2 ay erteleme seçeneği de sunuyor.

Kredi Butik’te seçenek bol

ING Bank, müşterilerine yenilenen Kredi Butik paketleri ile yüzde 0.75’ten başlayan faiz oranlarıyla sabit masraflı 100 bin TL’ye kadar kredi kullanma şansı veriyor. Kredi Butik paketlerinde kredilerini masraf ödemeden kullanmak isteyen müşteriler için yüzde 0.99 faiz oranından başlayan kredi seçenekleri de bulunuyor.

4 ay taksit ertelemeli

Şekerbank, bireysel müşterilerinin bayram öncesi harcamalarını karşılamaları amacıyla, 4 ay taksit ertelemeli Kurban Bayramı İhtiyaç Kredisi Kampanyası başlattı. Banka, 30 Kasım 2010 tarihine kadar sürecek olan kampanyada, müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını 60 aya varan vade ve 0.80’den başlayan faiz oranları ile karşılayacak. Müşterilerine tutar aralığına göre dört seçenek sunan Şekerbank, 3 – 24 ay vade seçeneğinde 30 bin TL’ye kadar kredi talepleri için yüzde 0.80 oranında faiz uygulayacak. 25-60 ay vade seçeneği için farklı tutarlardaki kredilerin faiz uygulamaları ise şöyle olacak: 5 bin TL için yüzde 0.90, 10 bin TL için yüzde 0.92, 20 bin TL için yüzde 0.94 ve 30 bin TL için yüzde 0.95.

Garanti’den 0.38 faizli kredi

Garanti Bankası, tüketicilere 111 lira taksitle ve 60 ay vadeli kredi sunarken, isteyenler için de yüzde 0.38 faizli 12 ay vadeli 5 bin lira kredi sunuyor.

50 bin liraya kadar farklı tutar ve vadeler için kredi seçenekleri sunan Garanti, ayrıca yüzde 0.94’ten başlayan faizlerle masrafsız kredi imkânı da veriyor.

Tatil kredisi

Eurobank Tekfen “Süper Tatil Kredisi” kampanyası kapsamında, Eurobank Tekfen müşterileri, yüzde 0.99’dan başlayan faiz oranları ve 24 aya varan vade seçenekleri ile 10 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kullanabiliyor. Kredi faiz oranları, 5 bin TL’ye kadar aylık yüzde 0.99 ve 10 bin TL’ye kadar ise aylık sadece yüzde 1,05.

Kaynak: Cumhuriyet Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir