Finans, Muhasebe, Vergi...
Marketing

Fuarlar

Fuarlar Masraf Kapısı Değil, Ruh Gıdasıdır  
 
Fuar organizasyonları, sadece yeni teknolojilerin tanıtımı için değil, ilişki inşa etmek için de önemlidir. Zamanınızı ve paranızı doğru kullanın…

Uzun yurtdışı yolculukları yaparak bütçe ve zaman ayırdığınız fuarlar, yeterince faydalı oluyor mu? Yoksa bunlara katılan çalışanlarınızın bolca para harcadığı masraf kapıları haline mi geldi? Fuarların verimini ölçmek için bir sisteminiz var mı? Aslında İnternet’in sunduğu olanaklar yüzünden fuar ziyaretlerinin gereksiz olduğunu düşünenler hiç de az değil. Ancak tam tersini de düşünmek mümkün. Zira İnternet, doğru kullanıldığında fuarların verimini artırıyor; üstelik hem ziyaretçiler hem de katılan firmalar açısından. Fuar öncesi yapılan hazırlık, beklentilerin karşılanması için en kritik adım. Şartları belirleyip beklentileri netleştirmek sonuç almak için atılması gereken ilk adımlar.

Uzmanlık Fuarları
Artık şirketler fuarlara, prestij sağlamaktan çok iş bağlantısı kurmak için katılıyor. Bu yüzden de uzmanlık fuarları daha büyük ilgi görüyor. Fuara gitmeden aylar önce mevcut ve potansiyel müşteriler için ziyaret takvimi hazırlamak verimliliği artırıyor. Rakipleri izlemek açısından da fuarlar önemli bir fırsat sunuyor. Fuar tarihinden önce randevu programını belirleyerek hareket etmek, fuar telaşı içinde önemli detayların kaçırılmasını engelliyor. Fuardan ne beklediğinizi çalışanlarınızla açık biçimde paylaşarak ortak bir hedef ve dil oluşturmak ziyaretçileri olumlu etkiliyor.

Ziyaretçiye Rehber
Fuara gelmeden önce İnternet üzerinden ziyaret planınızı yapın ve randevularınızı alın. Özellikle ürün ve teknolojilerle ilgili bilgi almak çok önemli. Fuar dışı organizasyonlarda, yemeklerde, diğer katılımcılarla ve muhtemel müşterilerinizle görüşün. Ürünlerin sadece tasarımı hakkında değil, nasıl kullanıldığıyla ilgili bilgi alın.

Kaynak: Sabah İş’te İnsan Gazetesi/Timur Sırt

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir