Finans, Muhasebe, Vergi...
Şirket Haberleri

Facebook-Mail

image

imageFacebook, elektronik posta devlerine rakip olacak bir platform geliştirdi ve e-mail servisiyle kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu bağlamda popüler site, fb.com’u da satın aldı. e-posta ve sanal sohbeti aynı potada toplayan platform, kullanıcılara posta kutusunu istediği gibi kişiselleştirme olanağı da sağlıyor.

Dünya üzerinde 500 milyondan fazla kullanıcısı olan Sosyal Paylaşım sitesi Facebook, internet üzerinden iletişimde yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor. Facebook, elektronik posta ve sanal sohbet gibi tüm elektronik iletişim araçlarını tek bir çatı altında toplayan bir platform geliştirdi. ‘Facebook.com’ uzantılı elektronik posta adresi alan kullanıcılar bu adres ile hem e-postalarına hem de Facebook’daki mesajlarına erişebilecek.

Uzmanlara göre Facebook, Yahoo’nun yaptığı gibi @facebook.com ismiyle kullanıcılarına e-mail hizmeti verebilir ve fb.com’u da bin 500’ün üzerinde olan Facebook çalışanlarına özel olarak ayırabilir. Yahoo da daha öncesinde @yahoo.inc.com e-mail servisini sadece çalışanlarına sunmuş ve kullanıcılarına da @yahoo.com olarak hizmet vermeye başlamıştı. Böylelikle Yahoo, çalışanlarıyla sayısı milyonları bulan kullanıcılarını bu şekilde ayırabiliyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir