Finans, Muhasebe, Vergi...
Şirket Haberleri

Endüstriyel Mutfak Sektöründe Bir Lider : Fagor Endüstriyel

 İspanya'nın en büyük 10 şirketi arasında gösterilen Mondragon Şirketler Topluluğu"na bağlı Fagor, kalite ve teknolojiyi biraraya getirerek endüstriyel mutfak malzemelerini Türkiye'de üretiyor. Öncelikle bağlı olduğu MCC grubunu tanıyalım:

                  
MCC 17 bin ortaklı bir kooperatif. Kooperatif, uygulamadaki başarısızlıklar yüzünden Türkiye"de hiç hoş karşılanmayan bir işletmecilik yöntemi. Fakat İspanyollar bu işte oldukça başarılı görünüyor. MCC, Avrupa"daki en büyük gruplardan biri. 2001 yılındaki cirosu 12 milyar Euro seviyesinde. Bankacılık sektöründeki faaliyetlerini de hesaba kattığımızda ciro 18 milyar Euro"ya çıkıyor. 67 bini aşkın doğrudan işgücü ile 120"den fazla şirket zincirinden oluşmakta. Finansman, Endüstriyel Grup ve Dağıtım Zinciri Grubu şeklinde üç ana sektörde faaliyette bulunuyor. Büyüyen her grup gibi gıda ve perakende zincirini de ihmal etmemiş. Fagor Endüstriyel ise fırın, soğutma, bulaşık ve çamaşır yıkama alanlarına konsantre olmuş durumda.
                    
Fagor Endüstriyel, MCC grubuna bağlı endüstriyel mutfak, çamaşırhane, soğuk oda ve tamamlayıcı ekipmanları üreten dünyanın en büyük üreticilerinden biri. Merkezi Onati'de olan Fagor"un ikisi Endülüs bölgesi Lucena'da, biri Katalanya Vic"de, biri Fransa Villenueve"de ve biri de Merkeznati"de olmak üzere toplam beş fabrikası mevcut. Bu beş fabrikanın toplam üretim alanı yaklaşık 50 bin metrekare ve global olarak 810 çalışanı var. Fagor Gebzede kurduğu fabrika ile yatırım konusunda ne kadar istekli ve iddialı olduğunu gösterdi. 15 bin m2 açık, 4,750 m2 lik kapalı alanda  alandaki fabrika; üretim, pazarlama ve idari bölümlerden oluşuyor. Bu yatırımıyla Türk Malı ürünlerin uluslar arası pazarlardaki kalite çıtasını yükseltirken aynı zamanda sektördeki yan sanayiinin de gelişimine katkıda bulunarak diğer yabancı yatırımcıları da ülkemize çekmeyi hedeflemektedir. Sorumluluk alanı Türkiye'nin yanı sıra Balkan Ülkeleri, komşusu olduğumuz Orta Doğu Ülkeleri ve Türk Cumhuriyetleri’nin bulunduğu 16 ülkeyi kapsamakta ve toplam 280 milyonluk bir nüfus hedef kitlesini oluşturmakta.
                   
Fagor Endüstriyel Türkiye'de katıldığı Fuarlar ve katkıda bulunduğu organizasyonlar ile tüketiciyle buluşup onların memnuniyetini maksimum seviyede tutmak için uğraşıyor.
Fagor Endüstriyel'in Ürün yelpazesi ise şu şekilde:
                
Pişirme Grubu: Kuzineler , Fritözler, Izgaralar , Lavataş Izgaralar, Makarna Pişiriciler, Devrilir Tavalar, Kaynatma Tencereleri, Bain Marieler, Kombi ve Konveksiyonel Fırınlar.
           
Soğutma Grubu: Tezgah Tipi Buzdolapları, Depo Tipi Buzdolapları, Şişe Soğutucular, Teşhir Üniteleri, Bardak Soğutucular, Buz Makineleri, Bar Arkası Çalışma Tezgahları, Tamamlayıcı Aksesuarlar
          
Çamaşırhane Ekipmanları: Çamaşır Yıkama Makineleri, Kurutma Makineleri, Ütüler, Paskala Ütüler, Tamamlayıcı Aksesuarlar.
           
Bulaşıkhane Ekipmanları: Bardak Yıkama Makineleri, Tezgah Altı Bulaşık Makineleri, Giyotin Tip Bulaşık Makineleri, Konveyörlü Bulaşık Makineleri, Flight Type (tırnaklı) Bulaşık Makineleri, Evyeli Tezgahlar, Sıcak Su Jeneratörleri (gazlı bulaşık makineleri için), Sepet ve Aksesuarlar.
           
İletişim Bilgileri:
Fagor Endüstriyel Dayanıklı Tüketim Mamülleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi
İnönü Mah. Balçık Yolu Üzeri
Gebze / KOCAELİ
Tel.: +90 262 751 10 31
Fax: +90 262 751 10 32
fagor@fagor.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir