Finans, Muhasebe, Vergi...
Şirket Haberleri

Coca Cola – Şişedeki Mutluluk

Coca Cola yeni bir mesajla karşımıza çıkıyor: Şişedeki Mutluluk. Pazarlama ve Ürün geliştirme konularına çekinmeden yatırım yapan Coca Cola, bu tip çalışmalarla tüketiciyle daha sıkı bir şekilde bütünleşip daha iyi finansal rakamları yakalayacağının bilincinde.
  
Bu kampanyayla çoğumuz kola şişelerinden karşılaştık. Bu estetik dizayn şişelerden billboard'lara kadar devam ediyor.
  

Tüm bu pazarlama, strateji, yenilik ve yaratıcılığı içine alan çalışmalar Coca Cola'yı tüketiciler için daha da önemli bir noktaya getirebilmek için. Bunu başarabilmenin şartı olarak markayla beraber tüketiciye fiziksel ve duygusal coşkunluğu vermeleri gerektiğini düşünüyorlar. Bunun yanında internetin artık hayatımıza ne kadar güçlü bir şekilde girdiğini de göz önünde bulundurarak, internette "Şişe filmleri" adı altında küçük virütik online videolar hazırlayacaklar. Böylece marka değerini daha da göz önünde bulundurabilecekler.
      
Coca Cola’nın yeni kampanyasının değerlendiren firmanın Kuzey Amerika sorumlusu Katie Bayne yeni kampanyalarda önceki kampanyalarda yaptıkları hatayı tekrr etmeyeceklerini vurguluyor çünkü gençlere hitap etme konusunda eksik kaldıklarını düşünüyorlar.
         
İnternette biraz araştırma yapınca bu tür mesaj veren kampanyaların türk piyasasında ne kadar eksik kaldığının farkına varabiliriz ve tabii bu tür sloganların ters tepki göstermeyeceğini düşünmek de yanlış olur. Bunları ifade eden takip edebileceğiniz iki düşünce ise şöyle:
          
-"Bu mesaj keşke bizim rakı üreticilerimiz veya onların ajansları tarafından daha önceden bulunabilse ve kullanılabilseydi. Müthiş bir şey olurdu, Pazar payı, slogan, bilinirlik…"(1)
   
-Fakat bazen bu tür sloganların, bizleri aldatmaya yönelik olduğunu da düşünmüyor değiliz:
"Şişedeki mutlulukmuş…İnsanı öyle aptal yerine koyan sloganlar varki daha"(2)
              

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir