Finans, Muhasebe, Vergi...
Şirket Haberleri

Aygaz ile Chevrolet Otogaz İşbirliği

Aygaz ile Chevrolet arasında yapılan işbirliği kapsamında, Türkiye'de otogaz kullanımının yaygınlaştırılması hedefleniyor. 

Yapılan işbirliğiyle Chevrolet'den araç satın alan tüm tüketiciler otogaz konusunda bilgilendirilirken, dönüşümleri Chevrolet onayıyla gerçekleştirilen Chevrolet markalı otogaz dönüşümlü araçlara ücretsiz ve indirimli Aygaz Euro LPG avantajı sunuluyor.

Anlaşma kapsamında Chevrolet, otogaz dönüşümlü tüm araçlarında, Aygaz Euro LPG'nin kullanılmasını önerirken, Chevrolet'den araç satın alan tüm tüketicilere özel otogaz bilgilendirme paketi hediye ediliyor.

Pakette, otogaz bilgilendirme kitapçığı, Türkiye karayolları haritası, araç kokusu, ve belli avantajlar sunan Paro'lu Aygaz Kart bulunurken, otogazlı Chevrolet'lerin sahiplerine ise ilk alımda 60 YTL'lik ücretsiz otogaz hediye ediliyor.

Aygaz-Chevrolet işbirliği kapsamındaki kampanyadan, yeni Chevrolet müşterisi olanların yanı sıra 1 Ocak 2007 tarihinden bu yana aracını otogaza dönüştürmüş Chevrolet müşterileri de faydalanabilecek.

 

"Amacımız LPG'nin yaygınlaşması ve doğru kullanılmasını sağlamak"

 

İşbirliğinin tanıtımı dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Aygaz Pazarlama Grup Müdürü Rıdvan Uçar, yüzde 65'i doğalgaz kaynaklarından elde edilen LPG'nin, alternatif yakıtlardaki liderliğinin uzun vadede devam etmesinin beklendiğini söyledi.

Otogaz sayesinde, ürün çeşitliliğinin artırıldığını, belirli bir ürüne bağlı kalınmayarak enerji dengesinin korunduğunu anlatan Uçar, bir aracın yılda ortalama 30 bin kilometre yol aldığı varsayımı ile bin adet yeni nesil dönüşüm yapılmış otogazlı araç kullanıldığında benzinli araçlara göre yılda yaklaşık 600 ton daha az karbondioksit salınımı gerçekleşebileceğini kaydetti.

Türkiye'de 1997 yılında oluşan otogaz pazarının, büyümeye devam ettiğine, binek araçların yaklaşık yüzde 25'inin otogazlı olduğuna dikkati çeken Uçar, 2006 yılında Otogaz pazarının yüzde 6 büyüme ile 1,6 milyon tona ulaştığını, toplam LPG satışlarının yüzde 45'inin otogaz olarak gerçekleştiğini bildirdi.

Otogazın hak ettiği performanslı, güvenli, çevreci ve ekonomik algısına ulaşmaya başladığını dile getiren Uçar, Aygaz'ın da yüzde 20 pazar payı ile 2001 yılından beri Türkiye otogaz pazarının lideri konumunda bulunduğunu, 73 ilde, 500'ün üzerinde istasyona ulaştıklarını kaydetti.

Araç üreticilerinin pazara girmesiyle birlikte tüketicilerde otogaz algısının olumlu yönde değişeceğini, otogaz ve otogazlı araçlara güven artacağını anlatan Uçar, Aygaz'ın da sağlıklı bir otogaz pazarı için otomobil üreticileriyle her zaman işbirliği içerisinde olduğunu söyledi.

Uçar, "Amacımız, otogazın benzin ve dizel gibi bir akaryakıt seçeneği olmasını ve LPG'nin doğru kullanılmasını sağlamak" dedi.

Türkiye'de otogaz pazarının sağlıklı gelişimi açısından araç üreticilerinin, otogaza daha fazla ilgi göstermesi gerektiğinin altını çizen Uçar, firmaların otogazlı fabrika çıkışlı araç üretmesi veya tüketicilere garantili dönüşüm fırsatları sunmasının önem taşıdığını söyledi.

 

İngiltere Kraliçesinin LPG'li aracı

 

Chevrolet Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Murat Aydın da Chevrolet'in son teknolojiye sahip LPG dönüşüm kitleri ile müşterilerine ekonomik ve çevreci yakıt alternatifi sağladığını belirterek, Aygaz ile geniş kapsamlı işbirliği yaparak otogaz sektörünün önemi konusunda kamuoyunda bilinçlenmeyi sağlamayı amaçladıklarını anlattı.

Chevrolet'in tüm ürün gamını içeren en kapsamlı LPG dönüşüm programını uygulamaya koyduğunu, bunun bayiler için de yeni bir iş alanı oluşturduğunu anlatan Aydın, Chevrolet LPG dönüşüm kitlerinin 3 yıl/100,000 kilometre garantiye sahip olduğunu, bugüne kadar LPG dönüşümü yapılan yaklaşık 750 araçta hiçbir problem yaşanmadığını kaydetti.

Bugün itibarıyla 38 Chevrolet bayisinden 12'sinin LPG dönüşüm servisi yetkisine sahip olduğunu belirten Aydın, 15 bayinin de işlemlerini sürdürdüğünü söyledi.

Aygaz ile yapılan işbirliği kapsamında Chevrolet'in Aygaz Euro LPG'yi tavsiye ettiğini ifade eden Aydın, yeni Chevrolet araç alımında LPG dönüşümü yaptıran veya yaptırmayan müşterilere hoşgeldiniz paketi hediye edildiğini, ayrıca kampanya kapsamında 1 adet 2007 model Aveo Sedan kazanma fırsatı da sunulduğunu bildirdi.

Soruları da yanıtlayan Aydın, Spark, Aveo Hatchback, Aveo Sedan, Lacetti Hatchback, Lacetti Sedan, Lacetti Stationwagon ve Rezzo modelleri için geçerli olacak dönüşümün maliyetinin ortalama bin 800 YTL civarında olduğunu, satışlarının yüzde 15'inin LPG dönüşümlü araç olmasını beklediklerini kaydetti.

LPG'li araçlara yönelik toplumda negatif bir algı bulunduğunun altını çizen Aydın, İngiltere Kraliçesinin aracının da LPG'li olduğunu, artık buna Türkiye'de sıcak bakılması gerektiğini anlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir