Finans, Muhasebe, Vergi...
Şirket Haberleri

Aydın Trafo akuple kompresör üretip motor yanmasını önledi

Yılda 24 bin adet üretim kapasitesi ve ülke genelinde 500 bayii ile trafo ve kompresör sektöründe faaliyet gösteren Aydın Trafo, ilk Türk akuple (birleştirilmiş) kompresörünü üretti. İki ay süren Ar-Ge ve 4 aylık test çalışması sonunda pistonlu akuple kompresör üretimiyle Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiklerini belirten Aydın Trafo Genel Müdürü Emre Tüjümet, "Akuple kompresör ile kayışla sağlanan bağlantıyı iptal ederek direkt kompresöre bağladık. 3 ay süren deneme sürecinin ardından ürünü, hizmet verdiğimiz başka bir fabrikada denedik. Yoğun test aşamalarından sonra seri üretime başlayacağız" diye konuştu. Pistonlu akuple kompresörün, kullanıcıya fiyat, kullanım süresi ve verimlilik avantajları sunduğunu ifade eden Tüjümet, dik ve yatay olmak üzere iki tipte tasarladıklı kompresörlerin, yer açısından kullanıcıya kolaylık sağladığını dile getirdi.
 

 

Fiyatta avantaj sağlıyor

Tüm modellerde kullanılan termik korumalı basınç şalteri ile elektrik dalgalanmalarından kaynaklanan motor yanmalarının önüne geçildiğini belirten Tüjümet, "Mercedes marka otomobillerde kullanılan özel Kolbenscmidt piston ve krom kaplı sekmanlar ile ürünümüzün dayanıklılığını artırdık. Fiyat açısından da yüzde 20'ye varan avantaj sunuyoruz. İlk etapta 5.5 beygirgücündeki kompresörlerimizin gücünü 2008'de de sürecek Ar-Ge çalışmalarıyla ve deneme testleriyle 7.5 ve 10 beygire yükselterek, akuple kompresörlerin seri üretimine geçeceğiz" dedi.

Bu yıl ihracata ağırlık vereceklerini belirten Tüjümet, Romanya, Polonya, Lübnan, Fransa, Azerbaycan, Güney Afrika ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne ihracat yaptıklarını kaydetti.

 

Kaynak: Referans 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir