Finans, Muhasebe, Vergi...
Şirket Haberleri

Avea’nın Stratejileri

Yüzde 17 pazar payı ve yaklaşık 7 milyon aboneye sahip olan ve Türkiye'nin hızla büyüyen mobil iletişim operatörü Avea yenilikçi hizmetlerini bireysel ve kurumsal müşterilerin hizmetine sunmaya devam ediyor.

Telekomonikasyon gibi zor bir sektörde başarılı olmak için herkesin devamlı yeni fikirler, stratejiler üretmekten ve kendini yenilemekten başka bir seçeneği yok. İşte bu sektörde her geçen gün daha çok büyüyen ve kendini geliştiren bir oyuncu Avea…

Aria ve Aycell markalarının birleşmesinden sonra TT&TİM çatısı altında devam ettiği kısa bir süreç yaşanmıştı. 23 Haziran 2004 tarihi itibariyle ise birleşmeden doğan sinerjinin ifade edildiği yepyeni "Avea" markası, bu iki markayı temsilen piyasaya sunuldu.

Şimdi Avea'nın pazardaki stratejilerine bir göz atalım:

-Avea'nın abone başına gelir bakımından Türkiye ortalamasını yakalama konusunda birçok planı var. Buçalışmaların büyük bir bölümünü müşteri odaklı paketler oluşturuyor. Kurumsal hizmetler açısından da bazı iyilrştirmelerin eksikliği göze çarpıyor. Bu eksikleri aşmanın en önemli yolunun altyapı yatırımı olduğununfarkında olan Avea bunun için bu yıl 300 milyon Dolar tutartında bir yatırım yapacak.

-Avea kısa dönemde kapsama alanı konusundaki son problemleri de aşmak istiyor.

-Yönetim konusunda da bir çok değişiklik yapılıyor. Yeni pozisyonar oluşturuluyo ya da pozisyonlara yeni isimler katılıyor. Kadro gelecek günlerde biraz daha genişleyecek.

-Avea artık fiyat politikaları üzerinde fazla oynamaktan yana değil. Bunun yerine hizmet kalitesi ve altyapı yatırımlarını arttırmak istiyor. Böylece mevcut abonleri memnun edip daha fazla kar edeceklerini düşünüyorlar.

-Avea'nın genç, dinamik ve yeni teknolojileri her zaman bünyesinde bulunuran görüntüsü marka çalışmalarıyla birlikte devam edecek. Daha geniş kitlelere ulaşmak için reklam çalışmaları artarak devam edecek.

-Avea'nın yenilikçi kimliği daha önce "Bas Konuş" ve "Blackberry" kampanyalarında olduğu gibi sürdürülecek. Bu yenilikçi ve zamana ayak uyduran kimlikle başarıları yakalamak daha kolaya olacaktır. Avea bunu yapabileceğini yakın zamanda gösterdi:

"Avea 2 Ayda 900.000 Yeni Abone Kazandı…

2005 yılına yeniliklerle giren Avea, mobil iletişimi lüks olmaktan çıkartarak her kesimden kullanıcıya hitap eden çok avantajlı ve tüketicilerin ihtiyaçlarına yönelik tarifeleriyle gittikçe artan bir hızla yeni abone kazanmaya devam ediyor. Her türlü hizmetinde, mobil iletişimin modern dünyanın ayrılmaz bir parçası olduğu gerçeğinden yola çıkan GSM sektörünün genç ve dinamik temsilcisi Avea, son dönemde arka arkaya çıkardığı yeni ve çok avantajlı tarifelerle, 2 ay içinde 900.000 yeni abone kazandı. " (Basın Bülteni19.08.2004 | Avea'dan Bir İlk Daha: "Bas Konuş" )

 

Peki Avea İnsan kaynakları açısından ne durumda?

Avea Beş temel yetkinliği benimsiyor:

  • Müşteri Odaklılık
  • Entegrasyon ve İşbirliği
  • Planlama ve Organizasyon
  • Gerçekleştirebilme Yetisi
  • Genel Vizyon Anlayışı

Çalışan profili dinamik, değişime ve öğrenmeye açık br yapıda, daha çok genç ve lisans eğitimli bireylerin etkinliğini göstermekte. Temel hedefler ise Avea'nın gelişimini ve ilerlemesini sürekli kılmak , bütün çalışanlarımızı nitelikleri ve becerileri açısından desteklemek, onların ihtiyaç ve beklentilerini karşılamayı hedefleyerek kendilerini geliştirip yenilemelerini sağlamak.

Toplumsal sorumluluk konusundaki çalışmalarına değinmeden geçmek de büyük haksızlık olur:

"Avea VE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI İŞBİRLİĞİ İLE
Avea / Bilişim Teknolojisi Sınıfları Projesi

Türkiye'nin geleceğine yatırım vizyonu ile hareket eden Avea, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile "Avea Bilişim Teknolojisi Sınıfları" adıyla çok önemli bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi.

Avea , bu proje kapsamında iki yıl içinde Anadolu'da 100 adet bilgisayar sınıfı kuracak. Bu sınıflarda toplam 2100 adet bilgisayar yer alacak ve "Avea Bilişim Teknolojisi Sınıfları", ilkokul öğrencilerinin kullanımına tahsis edilecek."

 —

"Avea / Deprem Erken Uyarı ve Acil Müdahale Projesi

Toplumsal sorumluluk anlayışıyla hareket eden Avea, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü'yle ortaklaşa hazırladıkları "Erken Uyarı ve Acil Müdahale Projesi" ile bir "ilk"e imza attı. Bu proje kapsamında gerekli olan veri iletişimi, Avea'nın altyapısı kullanılarak gerçekleştiriliyor. Avea'nın katkılarıyla hazırlanan proje sayesinde, ilk yardım ve acil müdahale konularında önemli gelişmeler sağlanacak. Bu şekilde can ve mal kaybını en aza indirmek hedefleniyor. "

   

Rakamlarla Avea:  

Pazar Payı : %17
Uluslararası Dolaşım Ortakları : 150 ülkede 315 operatör
GPRS Dolaşım Ortakları : 64 ülkede 102 operatör
Baz İstasyonları : 6.610
Personel : 1.200'ü aşkın çalışan

 

>Avea yeni ve dinamik kadrosuyla rekabete hazır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir