Finans, Muhasebe, Vergi...
Diğer Gündem

ADSL: Bu Hızla Gidersek

 Türk Telekom'un açıkladığı yenilikler karşısında gerilmeye devam ediyoruz. Son yapılan açıklamaya göre:

 " Kotalı ADSL hizmetinde 1 Ağustos'tan itibaren iki kat daha hızlı bir şekilde bağlantı olacak. Limitli internet hizmeti alanlar, hangi servis sağlayıcısından hizmet alırsa alsın, artık 512 kilobit yerine 1 megabit hızla internete erişim sağlanacak. "

 TT, yeni uygulamayla kotalı internet bağlantısına sahip tüm internet kullanıcıları için ADSL'nin iki kat hızlandığını, 3, 6 ve 9 gigabayt limitli bağlantıya sahip kullanıcılar için 512 kilobit olan temel internet bağlantısının 1 megabite (1024 kilobit) çıktığını açıkladı.

Fakat dikkat edilmesi gereken konu kotalı tariflerin bu yeni hızla beraber daha fazla bilgiye ulaşmak istemeleri sonucunda faturalarında oluşacak artışlar… Yenilik sadece hızda yapılması ve kotalarda bir değişikliğe gidilmemesi TT'nin tüketiciyi ne kadar ciddiye aldığının kanıtıdır.

 En pahalı ADSL de bizde

Dünyanın en pahalı benzinini tüketen Türk halkı, internet erişiminde de aynı durumda. Türk Telekom’un mevcut ADSL tarifesine göre 1 MB hızında sınırsız ADSL abonelerinin aylık ödemesi gereken ücret 95 dolar düzeyinde. Oysa aynı hızdaki ADSL bağlantısı Avrupa’da 30 dolar düzeylerinde. Ve avrupada artık internet sağlayıcıları düşük saydıkları bu1 MB hızını satmak istemiyorlar. Ülkemizde ise gizli zam olarak insalara yenilik olarak sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir